היישום אינו מחובר לאינטרנט

קליגרפיה וטיפוגרפיה

עבודה מס' 068571

מחיר: 544.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: קליגרפיה וטיפוגרפיה בשילוט עסקים ברחוב דיזינגוף

6,757 מילים ,15 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

הנוף הלשוני ברחוב דיזינגוף בשיאו כרחוב ייחודי בתל אביב ובארץ כולה בשנות ה50-60, כלל מיעוט של גופנים אך היו אלה גופנים שערכים לאומיים גלומים באותיותיהם. בעבודה זו אחקור ואבדוק- האם עיצובו של השילוט בנוף הלשוני של רחוב דיזינגוף היום, תורם לייחודו של הרחוב ולהיותו רחוב קניות מרכזי?
לשם כך אסקור את ההיסטוריה של הרחוב, את התפתחותו של הכתב העברי במאה ה-20, ואת מקומה של השפה האנגלית בנוף הלשוני בארץ.
על מנת לבדוק האם תורמת החזות של שלטי החנויות לייחודו של הרחוב ולהיותו רחוב קניות מרכזי, יצאתי לבדוק את שלטי החנויות ברחוב בקטע הרחוב שבין דיזינגוף סנטר ועד שדרות בן גוריון שפעם היה נחשב לחלק המרכזי האפנתי והיוקרתי ביותר של הרחוב. כיוון שלא לכל העסקים יש שלט ולפעמים שמם מופיע בצורה אחרת על גבי חלון הראווה אתייחס אליהם כאל כתובת (כותרת) החנות.
בקטע הרחוב שבין דיזינגוף סנטר (לא כולל) לבין שדרות בן גוריון תיעדתי 95 שלטים של חנויות, בתי קפה פופולאריים ומסעדות. מתוכם 25 עסקים הם רשתות גדולות שמראש אני שוללת את תרומתם לייחוד ולבידול של רחוב דיזינגוף, כיוון שעסקים אלה נמצאים בכל רחבי הארץ, ברחובות, בקניונים ובמרכזי הקניות השונים.
את שאר שלטי החנויות חילקתי לשתי קבוצות. בקבוצה הראשונה, מלבד היותם של העסקים, עסקים פרטיים וקטנים הייחודים לרחוב דיזינגוף, הם בעלי שלטים הכתובים בצורה מעניינת וייחודית. בקבוצה השנייה לעומת זאת שלטי החנויות אינם תורמים, לדעתי, לחזות החיצונית של הרחוב. מכל קבוצה אציג מספר שלטים ואנתח את עיצובם.

תוכן עניינים:
מבוא
התפתחותו של רחוב דיזינגוף בתל אביב
התפתחות הכתב העברי במאה האחרונה
מעמדה של השפה האנגלית בישראל
טיפוגרפיה וקליגרפיה בשילוט החנויות ברחוב דיזינגוף
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

דוכן המיצים תמרה, דיזינגוף 75 , 179 - שני דוכני המיצים הקטנים והצבעוניים, המשרתים את העוברים ושבים ומציעים מיצי פירות, ירקות ועשב טריים, מיוצגים בשם תמרה שאותיותיו כתובות בקו חופשי ועגול. הכתב משדר זרימה, טבעיות ויוצר רושם קליל וידידותי. הצבע החום האחיד של המילה תמרה (בהתאם לפרי התמר), בולט בצורה טובה על רקע הצבעוניות של המקום ופירותיו.

תגים:

טיפוגרפיה · קליגרפיה · עיצוב · גופן · כתב · עברית · רחוב · דיזינגוף · שילוט · חנות · בית קפה · עסק · סמל · לוגו · פונטים · גופנים · תל אביב · בתי קפה · לוגו · סמליל

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "קליגרפיה וטיפוגרפיה", סמינריון אודות "קליגרפיה וטיפוגרפיה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.