היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניהול משאבי חוף וים - חוף עליה

עבודה מס' 068078

מחיר: 96.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בדיקת מצבו של חוף העליה ת"א-יפו מבחינה בטיחותית על פי המודל של Micallef & Williams

2,043 מילים ,4 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

מטרת העבודה הינה לבדוק את דירוג חוף העלייה, הנקרא גם חוף יפו. חוף העלייה הינו החוף הדרומי ביותר מחופי תל-אביב בארץ ישראל וכפוף לעיריית תל-אביב יפו.
חוף העלייה נבדק תחת קריטריונים של בטיחות, איכות מים, מתקנים המצויים בחוף, הנוף הנשקף מהחוף והפסולת המוצקה הקיימת בחוף.
קריטריונים אלו אומצו ממתודיקה שפותחה על ידי החוקרים Micallef & Williams (2004). חמשת הקריטריונים שהוצגו על ידי החוקרים הביאה ל-4 סיווגים (A,B,C,D) אשר מדרגים את החוף ביחס לחוף אחר, ומאמרם מהווה את אבן הדרך של כותבי העבודה לדירוג החוף.

תוכן עניינים:
תקציר מנהלים
מבוא
פרמטרים לבדיקה
ממצאים
סיכום ממצאים
דיון
ביבליוגרפיה
נספחים (תמונות)

קטע מהעבודה:

איבוד כושר הנשיאה של החוף יגרום לאובדן כושר הקיום של האוכלוסיה המשתמשת בו, ולכן יש החובה לדעת לנהל את החופים ע"מ שלא נאבד את ערכם החברתי, הכלכלי והאקולוגי. שמירה מתמדת תוך פיקוח צמוד על מצב החופים על ידי דירוג חופים יביא לשמירתם.
דירוג החופים במאמרם של Micallef & Williams מתייחס לסקלה של 1-5 כאשר דירוג 1 מתייחס לרמה הנמוכה ביותר ודירוג 5 הינו הגבוה ביתר. הדירוג של החופים יביא להמלצות ותובנות ניהוליות לניהול נכון של החוף.
על מנת לדרג את חוף העלייה (חוף יפו) נבדוק בקפידה 5 קריטריונים המשפיעים על דירוגו: בטיחות בחוף, איכות המים, מתקנים המצויים בחוף, הנוף הנשקף למתרחץ מן החוף וכמות הפסולת המוצקה בחוף.

תגים:

ניהול חופים · חוף ים · חומציות מים · בטיחות ים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניהול משאבי חוף וים - חוף עליה", סמינריון אודות "ניהול משאבי חוף וים - חוף עליה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.