היישום אינו מחובר לאינטרנט

קוקאין: השמפניה שבסמים

עבודה מס' 067079

מחיר: 193.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת השפעות הסם.

2,249 מילים ,8 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

קוקאין הוא חומר המופק מצמח הקוקה, הגדל כיום בעיקר בארצות מרכז אמריקה ודרום אמריקה. באמצעות תהליכים כימיים פשוטים למדי, מופקת אבקה לבנה בעלת ריכוז גבוה מאוד שהיא הקוקאין. לשימוש בקוקאין על ידי בני האדם יש היסטוריה ארוכה.
האזורים במוח שמושפעים מקוקאין הם אותם אזורים הקשורים בהתנהגות ורגשות. קוקאין פועל על אזורים שונים במוח, ובעיקר על חלקי המוח הקשורים בתופעות נפשיות כמו הנאה וגם למידה וזיכרון.
השימוש בקוקאין נמצא קשור לביצוע של פשעים ומעשים אלימים ושימוש בקוקאין ובקראק בהסנפה נמצא קשור לאלימות פרמקולוגית.

תוכן העניינים:
פרק ראשון: הגדרת קוקאין ותיאורו
פרק שני: השפעותיו של קוקאין על המוח
פרק שלישי: השפעותיו של הקוקאין על ההתנהגות
פרק רביעי: קשר בין קוקאין לאלימות
מקורות

הערת מערכת: העבודה אינה כוללת פרקי מבוא וסיכום.

קטע מהעבודה:

גם רופאים רבים המליצו על שימוש בקוקאין בשל סגולותיו הרבות לריפוי תחלואי גוף ונפש שונים. השתמשו בו אנשי ציבור, סופרים ורבים אחרים. זיגמונד פרויד ראה בקוקאין מרפא לדיכאון ולהתמכרות למורפין, ואף פרסם מאמר "על הקוקה" (1885), שבו הוא מציג את גישתו חיובית לקוקאין. שנים מעטות לאחר מכן, לאחר שנכשל טיפול בעזרת קוקאין שנתן למכר, שינה פרויד את דעתו לגבי השימוש בקוקאין למטרות רפואיות (רחמימוב, 2004).

תגים:

קוקאין · סמים · עבריינות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "קוקאין: השמפניה שבסמים", סמינריון אודות "קוקאין: השמפניה שבסמים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.