היישום אינו מחובר לאינטרנט

התיאטרון בספרות חז"ל

עבודה מס' 066880

מחיר: 228.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בעבודה זו אתמקד בתקופה אחת, תקופת חז"ל, שבה התנגדות היהדות נגד התיאטרון הייתה גם, ואולי בעיקר, עניין פוליטי מובהק.

2,637 מילים ,13 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

החל מניפוץ הפסלים בידי אברהם אבינו ועד לברכת הרב עובדיה יוסף, ששלח את כולנו (שחקני התיאטרון) לכסא החשמלי, דרך כל תולדות היהדות, יש לממסד היהודי בעיה עם התיאטרון. ולא שחסרים בספרות העברית והארמית אלמנטים של דרמה או של תיאטרון או של שניהם. אלא שהיהדות התנגדה להתפתות לכך.

תוכן העניינים:
- רקע היסטורי
- 6 סיבות להתנגדות
- סייגים לאיסור
- 3 סיפורי חז"ל עם התייחסות לתיאטרון
ביבליוגרפיה

הערת מערכת: העבודה כוללת שני מקורות בשפה הגרמנית.

קטע מהעבודה:

אמנם בכמה מן הספרים המאוחרים המאוגדים בתנ"ך, כמו ספר איוב ומגילת אסתר, יש בהם יסודות דרמטיים מובהקים וחזקים. עיבודים דרמטיים לחומר של מגילת אסתר אפשר למצוא אצל: Grillparzer, Racine, Goethe, אלתרמן ועוד. גם לספר איוב עיבודים דרמטיים אין-ספור. למדרש מבנה דיאלוגי, מתאים לדרמה. (Morgenstern)
אבל מחזות ממש לא נכתבו אז, בתקופת השיא של המחזאות היוונית הקלאסית, וגם לא אחרי זה.
בבואנו לדבר על התיאטרון בתקופת חז"ל צריך לזכור, שבתקופת חז"ל, תחת השלטון הרומי, לא הייתה הפרדה בין בדיון למציאות בתיאטרון. על הבמה אכלו, שתו, הזדווגו ורצחו.

תגים:

מחזה · תיאטרון · אקסגוג · אלקסנדריה · קיסריה · רומא · עבודה זרה · מדרש · מושב לצים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "התיאטרון בספרות חז"ל", סמינריון אודות "התיאטרון בספרות חז"ל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.