היישום אינו מחובר לאינטרנט

זהר ארגוב - סיפורו של ייאוש וגורל.

עבודה מס' 066557

מחיר: 350.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מסכת חייו של זוהר ארגוב, לפי תפיסת ספרו של שלמה גיורא שוהם (2002) "טירוף, סטייה ויצירה").

7,235 מילים ,15 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בגלגוליו של הזמר זוהר (עורקבי) ארגוב, אשר הפך לסמל הזמר מזרחי בעודו בחייו, אולם התקבל בכלל החברה הישראלית רק לאחר מותו. ארגוב חלם להיות זמר, הצליח לפלס דרכו לכך בזכות עיקשותו ובעיקר בזכות קולו, אולם הצלחתו ואופיו הובילו גם להידרדרותו לסמים, אשר הצטרפה לאהבתו הסיזיפית לאהבת נעוריו ולמותו בגיל צעיר. הצלחתו ועושרו, אשר פרחו בתוך זמן קצר, הפכו אותו ליעד לסוחרי סמים שניפקו לו קוקאין בכל עת שרצה וכך גם גררו אותו לחובות עצומים ולאובדן כל רכושו. ייתכן כי הידרדרות זו היתה נמנעת, לו ברכה, אשת נעוריו היתה נאותה לחזור אליו לאחר שחזר משנה בכלא, אולם היא לא נאותה לכך, לאחר שישיבתו בכלא היתה באשמת אונס. בסופו של דבר, הסמים היו הכוח שהביס את ארגוב. הם סיבכו אותו בפלילים מצד אחד, כשמהצד השני התעמרו בו ספקי הסמים, אשר לא הניחו לו ואף פגעו בו פיזית, בגין חובותיו כלפיהם.

אנשים משויכים לקטגורית הפזמונאות המזרחית, בהתאם לדפוס העשייה המוסיקלית שלהם, או בניסוח אחר, בשל 'ההקשר התרבותי-כלכלי שבו מתקיימת עשייה זאת'. דפוסי הפעילות והחוקיות של 'השוק המזרחי', המנוגדים לדפוסי הפעילות והחוקים של 'השוק הישראלי', הם היוצרים את ההבחנה בין מי שמוגדר מבצע מזרחי לבין מי שמוגדר מבצע ישראלי. בדפוסי הפעילות והחוקיות של 'השוק המזרחי', הכוונה היא, בין היתר, לחברות-תקליטים, דרכי הפצה ומנגנוני שיווק, מקומות הופעה, ואופי ההופעה וכדומה (אקושטי, 1995: 10). עוד אוסיף לטענתי, כי במידה רבה, בזכות זוהר ארגוב, התקבל מה שכונה 'הזמר המזרחי' או 'מוזיקת הקסטות' לפנתיאון הזמר הישראלי.

בעבודה זו אציג את מסכת חייו הקצרה של זוהר ארגוב, מייסוריו בחייו ועד להצלחתו המטאורית, שנים רבות לאחר מותו. את הפרשנות למסכת חיים זו, אביא בעיקר דרך תפיסת ספרו של שלמה גיורא שוהם (2002) "טירוף, סטייה ויצירה".

תוכן העניינים:
1. מבוא
2. ילדות ונעורים
3. בגרות, קשיים והסתבכויות
4. פריחה מקצועית ומשברים אישיים
5. הרס עצמי
6. סמים ואהבה סיזיפית - סיפור של סוף עצוב
7. התהילה שלאחר המוות
8. סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מותו של זוהר ארגוב נבע ככל הנראה גם מתחושתו, כי שוב לא יוכל להצליח בתחום הזמר. קולו אבד והוא חש כי תקוותיו הן לשוא. שוב לא היתה לו משמעות לחיים ועל כן שם להם קץ. דוגמא לכך מביא שוהם (2002: 182), המספר על מותו של הצייר וינסנט ואן גוך. לאחר שהרופא הפסיכיאטר שטיפל בו ניסה לשכנעו לוותר על הציור, לטובתו, שם הצייר קץ לחייו. הפעילות היצירתית סימלה עבורו את טעם החיים, כשם שהיה הדבר עבור זוהר ארגוב כזמר. הוא הבין, לעצמו, כי אם אין עוד ביכולתו לצייר, אין עוד טעם לחייו.

תגים:

זמר · מוסיקה · מוזיקה · מזרחית · זוהר · עורקבי · מוסיקה · אמנות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "זהר ארגוב - סיפורו של ייאוש וגורל.", סמינריון אודות "זהר ארגוב - סיפורו של ייאוש וגורל." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.