היישום אינו מחובר לאינטרנט

דיסוציאציה

עבודה מס' 066521

מחיר: 289.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת ספרות בנושא והצעה למחקר.

3,919 מילים ,27 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

כל מצב, המתאפיין בארוע שמפגיש את האדם עם חווית המוות, חוויה המהווה איום על חייו, גופו, בני אדם שבסביבתו ובה מלווים את האדם רגשות של אימה, פחד וחוסר אונים, מוגדר על פי DSM ( DSM IV, APA 2000) טראומה.
סאקס ועמיתיה (Saxe et al., 2005) מצאו כי בטווח של עשרה ימים מהפגיעה הטראומטית מתחילים להופיע תסמינים של ASD. בעיקר קל לזהות את הסימפטומים התנהגותיים, כמו עוויתות הגוף, התנהגות כלפי אנשים קרובים והחששות של הקרובים, המתבטאות בהתנהגותם הם, תסמונות הדומות להתקף לב, רעידות וכו'.
הדיסוציאציה הינה תהליך, בו מחשבות ורעיונות מתנתקים מן ההכרה ופועלים באופן עצמאי. בדרך זו מתאפשר קיום דעות מנוגדות באותו זמן, ביחס לאותו אובייקט. הפרדה יכולה להיות הגורם העיקרי של תחושה היסטרית ושל ריבוי אישיותי (Auerbach, 2005).

תוכן העניינים:
1. טראומה
2. פוסט טראומה (PTSD)
3. ASD
4. זיכרון שווא ודמיונות שווא
5. דיסוציאציה
6. רציונל המחקר
7. השערות המחקר
8. שיטה
משתנים
נבדקים
כלי המחקר
ביבליוגרפיה
שאלון (שאלוני DES ו- IES אינם מצורפים לעבודה)

קטע מהעבודה:

במצב של טראומה, שאיפתו העיקרית של הפרט הינה לשרוד ולהגן על עצמו בכל דרך אפשרית (Loeker, 2001). ניילן ועמיתיו (Neylan et al., 2001), שחקרו את התופעה הטראומתית של הלם הקרב במלחמת ויטנאם, עומדים על הקשר שבין אינטנסיביות הפעולה המלחמתית לבין עוצמת האירוע.

תגים:

פוסט · טראומה · חירום · כוחות · ביטחון · הצלה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דיסוציאציה", סמינריון אודות "דיסוציאציה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.