היישום אינו מחובר לאינטרנט

מאניה דיפרסיה

עבודה מס' 066415

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור התופעה, גישות תיאורטיות ודרכי טיפול.

3,530 מילים ,10 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בקבוצת ההפרעות הדו קוטביות המאופיינות בשינויים קיצוניים במצבי הרוח של החולה, הבאים לידי ביטוי במהלך גלי, דהיינו מעבר ממצב דיכאוני למצב מאני.
ראשית, תציג העבודה את שכיחותה של ההפרעה בפסיכיאטרייה, ואת דרישת התערבותם של הגורמים הרלוונטיים. זאת משום שהיא מוציאה את החולה ממסלול חייו התקין, ואף עלולה להוות סכנה לו ולסביבתו.
שנית, תציג העבודה גישות תיאורטיות שונות שיסבירו את ההפרעה הדו קוטבית הן מהפן הביולוגי והן מהפן הקוגניטיבי התנהגותי.
בנוסף, תדון העבודה בדרכי הטיפול השונות, תציג סוגים שונים של תרופות, כגון תרופות אנטי פסיכוטיות אטיפיות, ואף תתמקד בטיפול שנמצא עד היום ליעיל ביותר בייצוב מצב הרוח המאני, והוא הליתיום קרבונט. ואולם לליתיום קרבונט תופעות לוואי קשות ביותר, עד כי חולים רבים מחליטים באופן עצמאי להפסיק ליטול את התרופה על אף הסיכון הכרוך בדבר.
כמו כן, העבודה תתייחס לעמדת הרופאים הממליצים ליטול את התרופה בקביעות, ואף מזהירים כי הפסקת הטיפול על דעת החולה עשויה להחריף את המחלה, להביא להתפרצויות תדירות יותר, ולהגביר את הסיכון להתאבדות.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א'- תיאור ההפרעה על כל פרטיה
פרק ב'- גישה תיאורטית
פרק ג' - שיטת טיפול
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

המונח דיכאון שגור בפני הציבור והשימוש בו רחב ולא תמיד מוצדק. רק במקרים מעטים
משתמשים בו כמתאר מחלה, וגם מתוך אלו מעטים האנשים שיודעים כי לדיכאון קיים קוטב שני,וזו המאניה (David, Kahn, Ruth , David, Printz, Gary & Sachs, 2000).
שינויים קיצוניים במצב הרוח מאפיינים את מרבית האנשים באוכלוסייה, היות ובמהלך יום רגיל אדם יכול להתנסות בהתרוממות רוח, כמו גם בתחושות של צער עמוק. אם כך כיצד נדע שאדם חולה במחלה זו? אפשר לראות את מצב הרוח באופן בו אנו רואים ומרגישים את עצמנו, ואת העולם הסובב אותנו ברגע נתון. לכל אדם יש מגוון רחב של מצבי רוח, וכך גם מגוון ביטויים גופניים ומילוליים המתאימים לכל מצב רוח (גרין, שובל, ויצמן, 2005).

תגים:

דיכאון · מאניה דיפרסיה · הפרעות נפש · אלימות · תוקפנות · מחלת נפש

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מאניה דיפרסיה", סמינריון אודות "מאניה דיפרסיה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.