היישום אינו מחובר לאינטרנט

לודביק מאייר, שפינוזה ו"עקרונות הפילוסופיה של דיקרט"

עבודה מס' 065770

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה היסטורית, איגרותיו של שפינוזה והקדמתו של מאייר לחיבור

4,453 מילים ,4 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

הניתוח שאני מתכוון להציג יראה כי מאייר אינו מסתפק במבוא ענייני לשיטה הקרטזיאנית. אדרבא, כוונותיו המוצהרות (והמוצנעות) של שפינוזה עולות בדיון של מאייר ולכן נבחן בין השאר, את נושא היחס בין המתודה הגיאומטרית שבה נוקט שפינוזה לזו של דיקרט ב"הגיונות" - כפי שהן מתוארות במשקפיו של מאייר. ננסה לברר האם מאייר מצליח לנמק את הבחירה של הצגת השיטה הקרטזיאנית באופן גיאומטרי. כמו כן, ננסה לברר האם מאייר אינו חוטא לשני ההוגים כאשר אינו מציג את שיטתו של איש מהם באופן מהימן בנושא ההבחנה או אי-ההבחנה בין הרצון והשכל.

תוכן הענינים:
הקדמה
סקירה היסטורית וחילופי איגרות
מאייר ושפינוזה: ביקורת המתודה הקרטזיאנית
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

"עקרונות הפילוסופיה של דיקרט" הופיע כאמור בשלהי שנת 1663 יותר משנתיים לאחר ששפינוזה עבר לעיירה הקטנה והשלווה ריינסבורג (Rijnsburg) אשר שוכנת כ 12 ק"מ צפונית-מערבית מאוניברסיטת Leiden - מכון משכנם של פרופסורים קרטזיאניים רבים כמו Heereboord , de Raey ו du Buis. ברם, אין להסיק מעובדה זו כי בשנתיים אלה עיקר מרצו הפילוסופי של שפינוזה הופנה לחיבור זה בלבד משום שלפי עדותו שלו - חלקו הראשון של החיבור נכתב על ידי שפינוזה במשך שבועיים (8). גם לודביק מאייר מאשש קביעה זו בהקדמה כאשר הוא מספר לנו כי חלקים מספר שניים ושלוש נכתבו כרונולוגית בשיטה הגיאומטרית לפני החלק הראשון ואילו לגבי החלק הראשון:
" I asked and even urged him that he should put the first part into similar form and let it precede the two already done, in order that that the work might be complete and therefore more intelligible" (9)

תגים:

שפינוזה · דיקרט · מאייר · מתודה · פילוסופיה · גיאומטרי · מטאפיזיקה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "לודביק מאייר, שפינוזה ו"עקרונות הפילוסופיה של דיקרט" ", סמינריון אודות "לודביק מאייר, שפינוזה ו"עקרונות הפילוסופיה של דיקרט" " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.