היישום אינו מחובר לאינטרנט

הדמיון אצל ילדים מוכים כדרך להתמודדות עם הטראומה

עבודה מס' 021169

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד ילדים מוכים, החווים טראומה, יכולים להתמודד עם הטראומה ע"י דמיון וכיצד המבוגרים יכולים לצפות זאת.

6,889 מילים ,30 מקורות ,1995

תקציר העבודה:

המחקר בתחום הדמיון מתבסס, מטבע הדברים, בעיקר על דיווחים מילוליים של נבדקים, נחשבים סובייקטיבים ובלתי מהימנים. בעידן ההתנהגותי לא היה מקובל לחקור תופעות סובייקטיביות מסוג זה ואף היום יש המסתייגים מהסתמכויות על דיווחים מילוליים.
ההסבר ההתנהגותי כבסיס לחרדה לאחר מעשה הוא כי תסמונת זו נוצרת ע"י התניה קלאסית. אנשים אשר מגיבים לאירוע בתגובת דחק למשל- של פחד, אימה, גועל וכד' ימשיכו להגיב לגירויים שהופיעו בזמן האירוע, שיהפכו לגירויים מותנים בתגובה דומה לזו בה הגיבו בשעת האירוע. ממצאים של תגובות עוררות פיסיולוגית לחשיפה לקולות ולתמונות מלחמה אצל חולי התסמונת הפוסט-טראומטית מהווים בסיס ניסויי להשערה זו.
יחד עם זאת, העובדה שההתניה הטראומטית אינה נכחדת עם הזמן כפי שצריך היה לקרות לו היה מדובר בהתניה פשוטה, הביאה לניסוח מודל מורכב יותר הנקרא "מודל התניה דו שלבי". לפי מודל זה נוספת להתניה ה"פשוטה" הראשונה התניה משנית אשר בה לומד האדם כי הימנעות ממפגש עם רמזים, המזכירים את האירוע גורמת להפחתה בחרדה. המנעות ממשיכה ועוברת הכללה ומתפשטת לרמזים שקישורם לטראומה המקורית מועט ביותר (שלו 1994). כך נוצרת מערכת של הימנעויות, צמצום, ונמנעת הכחדה של ההתניה הראשונית.
החלימה בהקיץ משלבת למעשה את הדמיון ואת החלום גם יחד האדם. החולם בהקיץ נמצא במצב המשלב אלמנטים של שינה עם אלמנטים של עירות מוחלטת.

מטרת עבודה זו היא לסקור את הבחינה והטיפול באמצעות דמיונות העשויים להינתן לילדים שהוריהם היכו אותם.
שאלת המחקר היא כיצד ילדים מוכים, החווים טראומה, יכולים להתמודד עם הטראומה ע"י דמיון וכיצד אנו, המבוגרים, יכולים לצפות חוויות אלו.

ראשי פרקים:
1. מבוא.
א. מטרת העבודה
ב. הצגת הנושא
ג. מהי טראומה
2. הדמיון.
3. ילדים מוכים
4. הדמיון ככלי להתמודדות עם בעית ההכאות
5. ציורי הילדים
6. סיכום העבודה.
7. ביבליוגרפיה.

תגים:

חינוך · מכה · מוכה · משפחה · ילד · אלימות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הדמיון אצל ילדים מוכים כדרך להתמודדות עם הטראומה", סמינריון אודות "הדמיון אצל ילדים מוכים כדרך להתמודדות עם הטראומה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.