היישום אינו מחובר לאינטרנט

סקירת מהות הדמיון ומהות החלום והקשר ביניהם

עבודה מס' 020841

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: פירושי חלום, תהליכי זיכרון ודמיון, חלימה בהקיץ ועוד.

5,787 מילים ,18 מקורות ,1996

תקציר העבודה:

הדמיון הוא אחד הנושאים המרכזיים שהפסיכולוגיה עסקה בהם בראשית התפתחותה. אולם מאז תחילת המאה העשרים ועד אמצעה התפתחה גישה התנהגותית, שביקשה לדחוק הצידה עיסוק בנושאים פסיכולוגיים שאינם בני צפיה, לשלול עד כמה שאפשר כל הסתמכות על חוויות פרטיות של האדם ולא להתייחס לדיווחים על חיות אלה. לפיכך, מיעטו רוב חוקרי הפסיכולוגיה לעסוק גם בתופעות הדמיון, ורק בשנות השישים של המאה התעורר מחדש העניין בנושא זה.
לעומתו, החלום נחקר ברצף לאורך כל השנים. היו אלו פרויד ויונג, ולאחריהם רבים אחרים שנתנו פירושים שונים לסיבות החלימה ולמהותה.
אולם הקשר בין דמיון וחלום לא נחקר, למרות שלשניהם יכולה להיות קרקע משותפת ושדה מחקר דומה. מאז ומעולם היה החלום לחידה בעיני האדם. חיזיון דימיוני זה נראה בעיניו כתופעה מוזרה שמחוץ לגדר הטבע והשפעתה על חייו היתה מרובה ביותר.באור זה ראו את החלום כל חכמי קדם, ובתוכם גם אבותינו הקדמונים אשר רבים מחלומותיהם כתובים בתנ"ך והם החלומות העתיקים ביותר,שנישתמרו מימי קדם ועד ימנו. מבין החלומות היפים ביותר אנו זוכרים את חלומותיו של יוסף ואת חלומותיו של פרעה, כאשר עניינם הוא גילוי העתיד.
השינוי בגישה לדימיון הוא רק אחד מסממני השינוי הכללי שחל במחצית השניה של המאה, שינוי שבא לידי ביטוי בפריחה הכללית של הגישה הקוגנטיבית בפסיכולוגיה. הדמיון קשור איפוא לתהליכי הזכירה, התפיסה וכד'.

מטרת עבודה זו היא לסקור את מהות הדמיון ומהות החלום ואת הקשר היכול להיות קיים בינהם.

ראשי פרקים:
1.מבוא
2.הקדמה- תולדות פירושי החלומות
3.תהליכי הזיכרון והדימיון
4.חלימה בהקיץ
5.חשיבה יצירתית
6.סיכום העבודה
7.ביבליוגרפיה

תגים:

חלומות בהקיץ

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "סקירת מהות הדמיון ומהות החלום והקשר ביניהם", סמינריון אודות "סקירת מהות הדמיון ומהות החלום והקשר ביניהם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.