עבודות [1-9] מתוך 100 :: [עמוד 1 מתוך 12]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>

תוצאות חיפוש "התפתחות הילד":

עבודה מס' 67866 SHOPPING CART DISABLED
התפתחות שפתם הגרפית של הילדים והתנאים להתפתחותה, 2009.
תיאור שלבי ההתפתחות של הילד- שלב השרבוט, השלב התיאורי, השלב הטרום סכמטי, שלב הסכמה והשלב הטרום מציאותי.
2,194 מילים (כ-7 עמודים), 7 מקורות, 274.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
חווית האומנות והיצירה היא חוויה חושית המשלבת בתוכה שימוש בחוש הראייה, המישוש והריח. באמצעות התנסות בחוויה זו, הילד מגבש את תפיסת עולמו. הציור נחשב עבורו כאמצעי הבעה ידידותי ורחב יותר מהבעה מילולית. לפי באב ואגם (1995), בתהליכי יצירה באומנות חזותית פלסטית מתרחשת הבעה, שמשמעה מתן צורה חיצונית להתרחשויות פנימיות, כגון רגשות, מחשבות, חלומות, דמיונות וכדומה. היא יכולה להיות גם 'תרגום' של מראות מן המציאות וגם המצאת צורות או תרגום של מראות מן הדמיון. לפי רימרמן (1990) עבור הילדים הצעירים שהשפה עדין אינה מפותחת אצלם ובעבור ילדים שיש להם קשיים בשיחה וורבלית וכתיבה, הציור הוא שפה לכל דבר. מלקיודי (2004) מוסיף ואומר שתחום האומנות ככלי תרפי תפס תאוצה בקרב פסיכולוגים ופסיכיאטרים לפני כמאה שנה, בעיקר אצל מבוגרים. ההתייחסות אל אומנות ילדים באה בעקבות הטיפול הנפשי אצל מבוגרים שטפלו באמצעות ההבעה האמנותית. הציור לדוגמא  משמש כלי טיפולי עבור הילדים ובדרך זו ניתן לגלות עולמות רגשיים שחבויים אצל הילד. כשהחלו לחקור את ציורי הילדים שימת הדגש הייתה על גילוי של רמת האינטליגנציה אצל ילדים. לאחר מכן התמקדו בגילוי תכונותיו האישיות של הילד על ידי מבחן "ציור האיש" שפותח על ידי גודינף (1962, אצל מלקיודי, 2004).

תוכן העניינים:
- מבוא
- שלבי ההתפתחות הגראפית של ילדים-
שלב השרבוט
מהשרבוט לשלב התיאורי
השלב הטרום סכמטי
שלב הסכימה
שלב טרום מציאותי
התאמת ציורים לשלבי ההתפתחות הגראפית
- ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
השלב הראשון- שלב השרבוט הגיל 1.5- 3 שנים
שלב השרבוט מתחיל בערך בתקופה שבין גיל שנה וחצי עד שנתיים ואפילו עד גיל שלוש והוא מתחלק לשני שלבים. הראשון הוא שלב השרבוט הספונטאני, אותו נציג כעת, והשני הוא שלב השרבוט המובנה, אליו נתייחס בהמשך. הציור בתחילתו הוא פעילות תנועתית- מוטורית, שמקורה בזרוע ורק לאחר זמן היא נובעת מן המרפק, אחר כך מפרק כף היד ומהאצבעות. כשהילד מחזיק בידו חומר או כלי, תנועותיו מותירות עקבות על גבי נייר או על גבי נייר או על גבי כל מצע אחר (באב ואגם, 1995).
 
עבודה מס' 63535 SHOPPING CART DISABLED
התפתחות התיאטרון מול התפתחות הדת והתרבות המערבית, 2003.
מה החוט המקשר וההתפתחותי בין יצירות המוח האנושי - הדת, האמנות והמדע.
6,751 מילים (כ-21 עמודים), 12 מקורות, 318.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
   מה משמעות הקיום האנושי? הטבע? היקום? נדמה שהאדם שואל עצמו שאלות אלו עוד משחר ההיסטוריה. מוגבלות הידע האנושי מחד, והשאיפה להכרת הנשגב ולהבנה האבסולוטית מאידך, הצריכו סיפוק תשובות יצירתיות. כך יצר לו האדם את הדת, ומכאן התפתח בהמשך המדע. הדת כרוכה בקיום האנושי בעבותות פנימיים חזקים, ונולדה כדי לענות על הצרכים הפנימיים הכמוסים שבאדם. האדם מחפש משמעות בבסיסו- ומכאן מתחיל הכול: הדת, האמנות והמדע. זה ערש התרבות האנושית, שהוליך להתפתחות החברה שלנו משבט של בעלי חיים.  האדם היוצר בעל החזון הוא המקור לכל המצאות האנושות ולכל פיתוחיה הרבים.
שאלת המחקר של עבודתי היא כיצד משתלבת כל היצירתיות האנושית ביחד? מה החוט המקשר וההתפתחותי בין יצירות המוח האנושי, הלא הן הדת, האמנות והמדע? מהיכן נובע הכול?
אודה, שאיפותיי בעבודה זו יומרניות והסיכוי שאצליח להקיף ולהכליל את כל תולדות התרבות האנושית אפסי. על כן אתמקד בנושאים מייצגים של הדת והאמנות. בעבודתי אבחן את תולדות התפתחות התרבות המערבית, ואתמקד בתקופת התהוות התרבויות הכה שונות שעומדות בבסיסה: היהדות ויוון העתיקה. לצורך מציאת ראשית התרבות האנושית, ארחיק ראשית כל אל שחר ההיסטוריה ואל אזור מסופוטמיה, הסביבה בה הומצא הכתב- הוא ההמצאה האנושית הגדולה ביותר ומבשרת התרבות האנושית כולה. כפי שציינתי, בבסיס החשיבה האנושית היוצרת עומדים יסודות הנפש שיצרו את הדת. לכן שם אפתח את מחקרי ואנסה להבין כיצד התפתחה, ומה טיב החשיבה העומדת מאחוריה. משם אעבור לחקור את התפתחות התרבות במקביל לדת, ואנסה להבין איפה השתלבה האמנות בתוך מכלול החברה הנבנית. את האמנות תייצג בעבודתי אמנות התיאטרון, שלה בסיס פולחני-דתי מובהק ועליו עוד אעמוד. אבחן את תהליך התפתחותו של התיאטרון לצד התפתחות הדת והתרבות המבוססת על החשיבה המיתית - מהיצירה המורכבת הראשונה "גלגמש", המשך באפוס ההומרי שמהווה את בסיס התרבות היוונית, ומשם להתפתחות שיא היצירה התיאטרלית- היא הטרגדיה. לאחר שאשזור חוט התפתחותי זה, אעבור לשזור את החיבור הבעייתי יותר- התפתחות האמנות בתרבות היהודית, בעלת דת היסטורית בחשיבתה. אבחן את קיום אפשרות התפתחותה של אמנות תיאטרון בתרבות כזו, ולבסוף איישם את מסקנות המחקר שלי על יצירה תיאטרלית פראדוקסלית מכל הבחינות בהן אעסוק בעבודה: הטרגדיה המודרנית-יהודית "ירמיהו" בחברה חילונית. כך אנסה לענות על שאלת הבסיס שלי בעבודה: כיצד נשזרים ביחד המורשת הדתית, תפיסת הנפש האנושית, וערכי התרבות- בתוך יצירת האמנות התיאטרלית, המשקפת את יסודות התרבות בה היא נוצרת.

תוכן העניינים:
א. מבוא
ב. התפתחות הדת והחברה בעולם העתיק
  ב.1 תיאוריות מקור הדת ואפיון סוגי החשיבה הדתית
  ב.2 תהליך התפתחות החברה האנושית הדתית הקדומה
ג. התפתחות התיאטרון הקדום: ממיתוס לטרגדיה
  ג.1. האפוס הראשון בהיסטוריה: גילגמש
  ג.2. האפוס היווני-הומרי: האודיסיאה
  ג.3 הולדת הטרגדיה היוונית מבשרת התיאטרון המודרני
ד. הטרגדיה "ירמיהו": תיאטרון יהודי בקונפליקט בסיסי
  ד.1 התיתכן אמנות יהודית: בחינת מקורות המקרא ביחס לאפוס היווני
  ד.2 ניתוח הטרגדיה "ירמיהו" על רקע נוף תרבותה היהודית-ציוני
ה. סיכום העבודה
ו. ביביליוגרפיה
 
עבודה מס' 65922 SHOPPING CART DISABLED
השפעות משחקי מחשב על התפתחותם של ילדים, 2005.
סקירת מחקרים בנושא השפעות המחשב על התפתחותם התפתחותם הפיזית, הקוגניטיבית והחברתית של ילדים.
8,754 מילים (כ-27 עמודים), 19 מקורות, 384.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
טכנולוגית המחשב פתחה צוהר לעידן חדש בתקשורת ההמונים והביאה עמה הבטחה גדולה לצד דאגות חדשות באשר להשפעת המחשב על התפתחותם ורווחתם של ילדים (Wartella & Jennings, 2000).
בתקופה בה הופך השימוש במחשב לחלק בלתי נפרד מחיי הילדים בבית ובבית הספר, עולה הצורך בחקר השאלה כיצד עשוי להשפיע המחשב על התפתחותם של ילדים.
המאמר הנוכחי מבקש לסקור מחקרים שעסקו בנושא השפעותיו של המחשב הביתי על התפתחותם הפיזית, הקוגניטיבית והחברתית של ילדים.

תוכן העניינים:
מבוא
1. אופן ודפוסי השימוש במשחקי המחשב בקרב ילדים
2. השפעת השימוש במשחקי מחשב על ילדים מהיבטים פיסיים והתנהגותיים
2.1 סיכונים פיזיולוגיים
2.2 התנהגות אלימה
2.3 השפעות השימוש במשחקי מחשב על התנהגות תוקפנית
3. השפעת משחקי המחשב על תפיסת המציאות
4. השפעות חברתיות של משחקי המחשב
5. השפעת משחקי המחשב על הישגים לימודיים
6. משחקי המחשב ככלי חינוכי
6.1 תפיסה חזותית (ויזואליזציה)
6.2 ראיה מרחבית
6.3 ייצוג דימויים
6.4 ריכוז ויזואלי
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
משחקי מחשב אינטראקטיביים משתייכים לתרבות מולטימדיה חדשה, המבוססת על טכנולוגיית המחשב האישי (PC) (Fromme, 2003) והפכו לתופעה צבעונית ורבת צלילים, המתפשטת בקצב מהיר ברחבי העולם (צרפתי-נתן, 2002).
משחקים אלו הפכו פופולריים מאוד ב-20 השנים האחרונות, ובעיקר בקרב ילדים, שהחלו להקדיש שעות מזמנם למשחקים אלו. השאלה העולה כאן היא מדוע משכה תעשיית משחקי המחשב דווקא לקוחות צעירים ומה מביא ילדים ובני נוער להיות מרותקים למשחקי המחשב.
למשחקי המחשב מאפיינים המשותפים למשחקים רגילים והוא מבוסס על עקרונות משחק כלליים, על פי הקריטריונים הבאים שמצאו פרצוב וקוזמנסקי, (1989):
 
עבודה מס' 67436 SHOPPING CART DISABLED
התפתחות החשיבה בילדים, 2008.
התפתחות תיאורית ה- mind בקרב ילדים אוטיסטיים לעומת ילדים בעלי התפתחות תקינה.
4,086 מילים (כ-12.5 עמודים), 37 מקורות, 494.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
היכולת שלנו להסיק מה אדם אחר חושב ומרגיש, הינה אחת ההיבטים הבסיסיים ביותר של האינטראקציה האנושית. יכולת או קיבולת זו ידועה גם כ" הסקת מסקנות מנטאלית" של אחרים (mentalizing)   (Courtin, 2000) .
התיאוריה המרכזית והחשובה המתארת את ההתפתחות של הסקת מסקנות אנושית הינה תיאורית ה-mind (TOM), שלפיה האדם המחזיק בה יכול להסיק את הטווח הרחב של מצבים מנטאליים(אמונות, תשוקות, כוונות, דמיון, רגשות ועוד) אשר גורמים לפעולה, במילים אחרות, להיות בעל תיאורית ה-mind זה להיות יכול לשקף או לחשב את תוכן הדעת  של אדם אחר ואף של הדעת של העצמי(Baron-Cohen, 2001).  בעבודה זו אנו נתמקד ונדון בהתפתחות התיאוריה של ה-mind בקרב ילדים בעלי אוטיזם לעומת ילדים בעלי התפתחות תיאורית mind תקינה.
השאלות הנשאלות במסגרת תיאורטית ומחקרית של תיאורית ה- mind הן האם ילדים מזהים שיש לאחרים מצבים מנטאליים פנימיים, ואילו מצבים פנימיים הם מייחסים לאחרים. שאלות אלה מתייחסות לידע משתמע שיש לילד על העולם המנטאלי של הסובבים אותו, אותו ידע המאפשר לילד לתת הסברים לגבי ההתנהגויות שלו עצמו, ולנבא התנהגות של אחרים תוך הישענות או הסתמכות על מצבם המנטאליAstington & Gopnik, 1991) מיתוך שקד & ירמיה, 1998).

תוכן עניינים:
מבוא
מהי תיאורית ה-  mind
מסלול התפתחותי של תיאורית ה- mind(באיזה גילאים היא מתפתחת באופן כללי)
התפתחות ה- TOM בקרב ילדים אוטיסטים לעומת ילדים בעלי התפתחות תקינהדיון וביקורת.
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
מקור המודל של תיאורית ה-(Theory Of Mind) mind הינה במחקר שנערך עם קופים. Premack & Woodruff, (1978) ניסו לבחון האם לשימפנזים יש יכולת לדעת על ה-minds של אחרים.
החוקרים בחנו טענה זו בעזרת שימפנזה אחת שלה הראו שמונה קטעי ווידאו, שבהם נראה אדם הנתקל בבעיה מסוימת במצבים שונים, חלקם פשוטים יחסית ואחרים מסובכים יותר. השימפנזה נדרשה להצביע על דרכי פיתרון בהן נתקלה. לדוגמא, בקטע אחד נראה אדם כלוא בתא ללא יכולת לשחרר את עצמו ולאחר הסצנה ניתנו לשימפנזה ארבע תמונות של פתרונות אפשריים לסיטואציה שראתה: מפתח, צינור, גפרור ומברג. החוקרים בחנו האם השימפנזה תבין את הכוונות והמחשבות של האדם באותה סיטואציה ותבחר את התמונה עם הפיתרון עבורו. השימפנזה הצביעה על הפיתרון הנכון לרוב קטעי הווידיאו והחוקרים טענו כי היא הבינה את כוונות השחקן בסיטואציות השונות שנתקל בהן. לכן לאור הממצאים הסיקו החוקרים כי ה-TOM מתפתחת אצל שימפנזיםPremack & Woodruff, 1978) מיתוך, (Peterson & Siegal 2000.
 
עבודה מס' 69351 SHOPPING CART DISABLED
מקומה של תורת הגזע בהתפתחות האנטישמיות המודרנית, 2012.
העבודה עוסקת בתורת הגזע, התפתחותה לאורך השנים, כיצד באה לידי ביטוי בהגות האנטישמית והשפעתה על התפתחות האנטישמיות המודרנית עד עליית הנאצים לשלטון תוך התייחסות לאידיאולוגיה הנאצית ששילבה בתוכה את תורת הגזע ועשתה בה שימוש לצרכים פוליטיים.
14,275 מילים (כ-44 עמודים), 32 מקורות, 361.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בעבודתי זו אסקור את מקומה של הגזענות באנטישמיות המודרנית, תוך דגש על התפתחותה בגרמניה. לצורך כך, אפרט את הרקע התקופתי ומצבם של יהודי גרמניה בשלהי המאה ה- 19, אעמוד על משמעותה של תורת הגזע ואסקור את השתלבותה של זו בהגות האנטישמית תוך התמקדות במספר הוגים בולטים בתקופה זו שהשפעתם על התפתחותה של הגזענות בתוך האנטישמיות המודרנית הייתה משמעותית וחשובה.
בתוך כך אבקש לבחון כיצד התפתחה תורת הגזע בשלהי המאה ה- 19 בגרמניה ומה הייתה השפעתה על האנטישמיות המודרנית עד עליית הנאציזם לשלטון?
טווח התקופה בה אדון יסתיים בעליית המפלגה הנאציונל סוציאליסטית לשלטון בגרמניה, תוך נגיעה קלה בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה על מנת להמחיש את השפעותיה מרחיקות הלכת של הגזענות האנטישמית על החברה היהודית בגרמניה ובכלל.

תוכן העניינים:
1. פרק ראשון - מבוא
2. פרק שני - רקע תקופתי - יהודי גרמניה בשלהי המאה ה- 19
3. פרק שלישי - תיאוריית תורת הגזע
4. פרק רביעי - התפתחות תורת הגזע בהגות האנטישמית:
4.1.   וילהלם מאר
4.2.   אדולף שטקר
4.3.   אויגן דיהרינג
4.4.   גאורג ריטר פון שנרר
4.5.   ריכארד וגנר
4.6.   יוסטון סטיוארט צ'מברלין
5. פרק חמישי - התפתחות תורת הגזע בתחילת המאה העשרים
6. פרק שישי - תורת הגזע באידיאולוגיה הנאציונל סוציאליסטית
7. סיכום ומסקנות
8. ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
בשנת 1871 הושלם תהליך איחודה המדיני של גרמניה והחלה תקופת הרייך השני(5). עם תחילת תקופת הרייך השני הושלם גם תהליך האמנציפציה של היהודים בגרמניה. התמורות הכלכליות שהחלו כבר במחצית המאה ה- 19 צברו תאוצה וגרמניה הפכה למעצמה תעשייתית בעלת מרכזים פיננסיים גדולים וארגונים תעשייתיים ענפים המבוססים על שוק חופשי, יוזמה פרטית ומעורבות המדינה. עיסוקם העיקרי של היהודים במסחר הביא לאפשרות משמעותית של עלייתם במעמד החברתי ובאיכות חייהם. במהירות התפתח בקרב היהודים מעמד בינוני חזק ודומיננטי.
 
עבודה מס' 21289 SHOPPING CART DISABLED
התפתחות הקניונים בישראל, 1994.
סקירה כרונולוגית ועניינית, ההתפתחות הארכיטקטונית והסיבות להקמתם. כולל דיון בקניונים עיקריים שהוקמו בארץ.
1,704 מילים (כ-5 עמודים), 7 מקורות, 109.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
הקניונים הם מרכזי קניות גדולים בסביבות הערים או בתוכן, המאגדים חנויות רבות וכן בתי עינוגים. לקניונים ,לרוב, קורת גג אחת ושירותים סביבתיים משותפים. הקניונים מעלים את רמת השירותים של הרשות המקומית ולכן עוזרים הן לתושבים והן לבעלי הקניונים.
המודלים העיקריים העוסקים במחירי דירות ברשויות מקומיות כפונקציה של רמת שרותי הרשות הם המודלים של טיבו ((TIEBOUT וכן של אוהטס ((OATES כאשר הם מפתחים הן תיאוריות לגבי המחירים והן הוכחות אמפיריות לגבי מציאותו של קשר כזה. לפי התיאוריה של טיבו הרי מקום מגורים של הפרט נקבע על פי ערך שרותי הרשות. אומנם ערך שרותי הרשות הוא סובייקטיבי (בבני ברק אין מעוניינים בשירותים כמו בת"א) אולם על בסיס של ערים דומות הרי ניתן למצוא הבדלים ברמת מחירי הדירות אשר ניתן ליחסם לרמת שירותים ואופי שירותים שונה.

מטרת עבודתי זו היא לסקור את התפתחות הקניונים בארץ, התפתחות כרונולוגית ועניינית, תוך דגש על ההתפתחות הארכיטקטונית שלהם והסיבות שבשלהן קמו.

ראשי פרקים:
1.מבוא והקדמה
2.סקירה כללית על ההתפתחות
3.הקניונים העיקריים שהוקמו בארץ:
-דיזנגוף סנטר
-איילון
-קניון קריית גת
-קניון מלחה בירושלים
5.ביבליוגרפיה
 
עבודה מס' 50735 SHOPPING CART DISABLED
תהליך התפתחות הסיקור התקשורתי של מלחמות, 2000.
העבודה מתייחסת לשלוש מלחמות כאבני דרך בהתפתחות זו-מלחמת העולם השניה, מלחמת ויאטנם ומלחמת המפרץ.
8,372 מילים (כ-26 עמודים), 13 מקורות, 284.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
תוכן העניינים:
מבוא
פרק ראשון: מלחמת העולם השניה
הקדמה
הצנזורה הצבאית
הדיווח המלחמתי בעיתונות
ימי פריחת הרדיו
תעשיית הסרטים
השימוש בכלי תקשורת המוניים בזמן המלחמה
פרק שני: מלחמת וויטנאם
רקע היסטורי
הצנזורה במלחמת וויטנאם
הסיקור החדשותי של המלחמה
ההבדל בין סיקור המלחמה בטלביזיה מול הסיקור בעיתונות המודפסת
פרק שלישי: מלחמת המפרץ, "סופה במדבר"
שידורים חיים בזמן אמת מזירת המלחמה
צנזורה ולוחמה פסיכולגית
מנהיגות מסתייעת בתקשורת
השיטה לניהול התקשורת בזמן מלחמת המפרץ
עבודת ההכנה
תיאום מושלם
מהירות תגובה
עזרים טקטיים
פרק רביעי: הסיקור התקשורתי של המלחמות - השוואה
מלחמת העולם השניה
מלחמת וויטנאם
מלחמת המפרץ
סיכום
ביבליוגרפיה

מבוא
    עבודה זו מנסה להצביע על תהליך התפתחות באופי הסיקור התקשורתי של מלחמות. לצורך כך בחרנו שלוש מלחמות כאבני דרך בתהליך, כדי לנסות ולהצביע דרכן על כיוון ההתפתחות. בעבודה נתייחס בעיקר לתקשורת בארצות הברית משום שמדובר במלחמות שארצות הברית לקחה בהן חלק מרכזי, אך נאזכר גם את התקשורת העולמית בכלל. המלחמות אשר את סיקורן נתאר בפרקים הבאים מייצגות כל אחת שלב
בהתפתחות הסיקור:
  1. מלחמת העולם השניה כציון דרך לסיקור שנעשה בעיקר על ידי העיתונות המודפסת והרדיו שהיה אז בשיא פריחתו וגם על ידי יומני קולנוע (שהיו אמנם בתחילת דרכם).
  2. מלחמת וויטנאם הייתה למעשה המלחמה המשודרת ביותר (עד אז). היא מציינת את כניסת שידורי הטלביזיה לסיקור מלחמות. הם שהביאו את המלחמה לכל בית אמריקאי. ויש אפילו שמרחיקים לכת ואומרים כי הייתה זו המלחמה הראשונה שהוכרעה בחזית הביתית.
  3. מלחמת המפרץ כשיא חדש מבחינת היקפי השידור והסיקור. מייצגת את המלחמה אשר שודרה מתחילתה ועד סופה בשידור ישיר. מגוון טכנולוגי עשיר שכלל שידורי לווין, אמצעי שידור רחבים המתפרסים על כמה יבשות ותיאום רב בין כל מוקדי השידור  - דבר שאפיין מאד את סיקור המלחמה הזו.
    מלבד הקשר הבלתי נמנע בין הטכנולוגיה הקיימת בזמן נתון לבין אופי הסיקור מצאנו כי קיימים גורמים נוספים אשר משפיעים עליו כמו: קיומם או העדרם של פיקוח וצנזורה מצד השלטון; מידת היכולת של התקשורת להגיע למידע ראשוני בכוחות עצמה (כמו במלחמת וויטנאם)  או תלותה במידע שמשחרר השלטון (כמו במלחמת המפרץ);
מידת הקונצנזוס והסולידריות בדעת הקהל לגבי המלחמה; וגורם נוסף שמשפיע אף הוא על אופיו של הסיקור: משך המלחמה ומספר האבדות1. כל אלה מובעים במהלך העבודה ושזורים בתיאור הסיקור התקשורתי של המלחמות הנזכרות לעיל.
    העבודה מחולקת לשלושה פרקים עיקריים המתארים את הסיקור בכל מלחמה ומלחמה. הפרק רביעי עורך השוואה בין הסיקורים השונים ומנסה לאפיין כל מלחמה והסיקור שלה ואת הגורמים השונים המשפיעים עליו.
-----------------------------------------------------------------------------------
1. במלחמת וויטנאם שנמשכה יותר מעשר שנים ושמספר האבדות בה היה גדול - עבר הסיקור מסיקור אוהד לסיקור בקורתי. לעומת זאת בעת ההתערבות האמריקאית במלחמת העולם השניה שהחלה רק בסוף שנת  1941 ושמספר אבדותיה היה נמוך יחסית לאבדות של בנות הברית, היה הסיקור אוהד ותומך לאורך כל המלחמה. כך גם במלחמת המפרץ שנמשכה ששה שבועות ומספר האבדות בה היה נמוך.
 
עבודה מס' 65313 SHOPPING CART DISABLED
התפתחות סמנטית, 2007.
התפתחות סמנטית של 5 ערכים מילוניים במילון אבן-שושן בשנת 1982 ו-2003
2,562 מילים (כ-8 עמודים), 15 מקורות, 218.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
העבודה תעסוק בהתפתחות סמנטית, של חמישה ערכים מילוניים בשנת 1982, לעומת שנת 2003 במילון אבן-שושן, בנושא ערכים התנהגותיים.

הסיבה לבחירת הנושא: ישנה אמירה אחת "אם לא תנחיל ערכים לילדך בהתמדה ובלא חסך, לא רק מסגרת החינוך תתמוטט, אלא עצם החיים הטובים, ושעל כן אנו מצווים לאלתר לחנך ולהוסיף לחנך, משמע: לעשות כל הזמן משהו שאם נחדל רגע ולא נעשהו יחזור הכל למצב נורא, לתוהו ובוהו חברתי- תרבותי" (יזהר, 40:1974).
לפי דעתי, על המורה לגלות אכפתיות ולהשקיע בילדים ולהטמיע בהם ערכים כמו למשל: אמינות. ואם אני לומדת הוראה אז זה הוא תפקידי ולא רק. תפקידי הוא, גם להעשיר את ידיעותיי מעבר למידה, אחד מן הדברים שאני יכולה לעשות הוא לנתח אטימולוגית, מורפולוגית, סמנטית ולעומת שפות אחרות את חמשת הערכים (תרתי משמע): אכפתי, התאפסות, השקעה, הטמעה ואמינות.

מילון אבן-שושן שנת 2003, מחדש ומעדכן בחידושים הלשוניים שנוצרו בלשון העברית בעשורים האחרונים. הכוללים אלפי חידושים מילוניים השגורים בעברית העכשווית: חידושי מילים (עבריות או ממקור לועזי), חידושי הוראות של מילים קיימות, צירופי מילים (ניבים) אך גם חידושים בניקוד המילים המוצאים את ביטוים בניקוד המחודש של המילון שנעשה כולו על פי כללי האקדמיה ללשון העברית.
ברצוני לבדוק בעיקר את החידושים במשמעויות המילים. מכאן עולה שאלת המחקר: האם חלו התפתחויות סמנטיות בחמישה ערכים מילוניים בשנת 1982 לעומת שנת 2003 במילון אבן-שושן, בנושא ערכי ההתנהגות?

כדי לענות על שאלה זו אפתח את העבודה בפרק על החינוך לערכים ומטרותיו, מיהו האיש אברהם אבן-שושן, שינויים כלליים בין מילון אבן שושן 1982 לבין מילון אבן שושן 2003 ואסיים בפרק התפתחות סמנטית של חמישה ערכים מילוניים במילון אבן שושן 1982 לעומת אבן שושן ,2003 בנושא ערכי ההתנהגות.

תוכן עניינים:
מבוא
א. החינוך לערכים ומטרותיו
ב. מיהו האיש אברהם אבן-שושן?  
ג. שינויים כלליים בין מילון אבן שושן 1982 לבין מילון אבן שושן 2003
ד. התפתחות סמנטית של חמישה ערכים מילוניים, במילון אבן שושן 1982 לעומת אבן שושן 2003 בנושא ערכי ההתנהגות
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
א. החינוך לערכים ומטרותיו
הקניית ערכים מקנה אוריינטציה (מכוונות) חדשה לסיבת קיומם של בתי ספר.
בעידן המודרני בתי-ספר נתפסים בצורה טובה יותר כמוסדות להקניית ערכים מאשר כמעבירי ידע.
החשיבות של חינוך לערכים- הצדקת ידע והחיפוש אחריו משמעם אם כך לייחס לו ערך, או אולי כמה סוגים של ערכים.
נקיטת דרך חדשה זו תבהיר במהירה כשם שקיים קשר הדוק בין בתי-ספר לבין ידע, כך גם הקשר ביניהם לבין ערכים ולא רק ערכים קוגניטיביים (מסלובטי ועירם, 2002; ל. ג'ארט, 1995).
 
עבודה מס' 69751 SHOPPING CART DISABLED
דימויי ערפדים בקולנוע ובטלויזיה והתפתחות מעמד מיעוטים בחברה, 2010.
האם וכיצד הפערים בין הדימוי של הערפדים בסרטים וסדרות הטלוויזיה מז'אנר האימה, מצביעים על התפתחויות במעמד המיעוטים האתניים והתרבותיים בחברה?
10,021 מילים (כ-31 עמודים), 15 מקורות, 439.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
במשך אלפי שנים ניסו חוקרים רבים להבין מה יש בו בערפד שגורם למאות אנשים להתעניין בו כל כך, לכתוב עליו, לספר עליו וכמובן לעשות סרטים וסדרות רבות כל כך. אחת הסדרות המעניינות ביותר שיצאו בשנים האחרונות, היא הסדרה "דם אמיתי" סדרה העוסקת באנשים וערפדים, החיים יחד בדו-קיום בעיירה הנמצאת בדרום ארה"ב. כאשר ראיתי סדרה זו לראשונה, עניין אותי מאוד הרעיון כי ערפדים ובני האדם חיים יחדיו ואף חלקם חיים בזוגיות מעורבת שעוד לא נראתה על המסך. הרי הערפד איננו אמיתי ואיננו קיים באמת, במציאות הקיימת, בטח שעד לפני כמה שנים זוגיות שכזו לא נראתה על המסך, אם כן מה יש בו שכל כך מושך את האנשים לדבר עליו, וליצור עוד ועוד סדרות וסרטים העוסקים בו. אולי העניין הוא בכך שהערפד מייצג משהו בחברה שלנו. אני מאמינה ואנסה גם להוכיח זאת כי הערפד, מייצג את "האחר" והזר בחברה.

בעבודה זו אבדוק "האם וכיצד הפערים בין הדימוי של הערפדים בסרטים וסדרות טלוויזיה מז'אנר האימה, מצביעים על התפתחויות במעמד המיעוטים האתניים והתרבותיים בחברה?" אנסה להראות שאם כל התייחסות שונה מצד החברה כלפי "האחר" שבה, הערפד לובש פנים חדשות.
ראשית אפנה למקורות תיאורטיים בעזרתם אגדיר מהו מושג "האחר", אל מי הוא מכוון, הן מבחינה פילוסופית וסוציו-פסיכולוגית דרך עמנואל לוינאס ולאקאן, ולאחר מכן מבחינה רב-תרבותית וחברתית דרך ספרו של אברהם מלמד "היהפוך כושי את עורו". בספר זה מלמד מציג מיהו "האחר" ומגדיר אותו מבחינה חברתית-תרבותית. עוד אגדיר מהי קבוצה אתנית על פי אנתוני סמית' המבדיל בין אומה לקבוצה אתנית ועל ידי כך מגדיר מהי קבוצה אתנית, וכיצד באמצעות הגדרה זו ניתן להפריד בין קבוצה אחת לאחרת. לאחר הגדרות אלו, אסקור את מיתוס הערפדים, מתי החלו לעסוק בדרקולה ובערפדים ועל מה מבוססת דמות הערפד. לאחר הגדרות אלו אראה כיצד הערפד אכן מייצג את "האחר" החברתי וכיצד דרכו ניתן לראות את התפתחות קבלת ה"אחר" החברתי והזר בחברה.
לאחר שלב ההגדרות, אפנה ל- 3 סרטי ערפדים מרכזיים בז'אנר האימה, שנעשו בשנות ה-60 ושנות ה-90: "סלח לי אבל אתה נושך את צווארי" (פולנסקי, רומן. 1967), "דרקולה" (קופולה, פרנסיס פורד. 1992) ו"ראיון עם הערפד" (ג'ורדן, ניל. 1994). באמצעות סרטים אלו אראה כיצד מיתוס הערפד התפתח וכיצד הערפד שינה את פניו, ממראה של ערפד מפחיד וחייתי, לערפד סקסי הנראה כמו כל אדם אחר ואף יותר מזאת. כיצד מערפד המיוצג כרע ומרושע, ללא מחשבות אנושיות, לערפד המכיל תכונות אנושיות שכל אדם יכול להזדהות איתם.
לבסוף, אפנה לסדרה "דם אמיתי" ואראה דרכה כיצד הערפד אכן מתחיל להתקבל בחברה, ואף יותר מזאת, הוא מושווה לבני האדם ודרך השוואה זו יהיה ניתן לראות כי הוא איננו רשע כבר, ואיננו מיוצג ככזה, אלא אנושי ובעל רצון לחיות בשוויון, ממש כמו שהזר ו"האחר" בחברה נלחם לשוויון בחברה בה הוא חי, ואף מתקדם אל עבר השוויון והקבלה.
עוד אראה, כיצד הערפדים המסמלים את האחר באמריקה של שנות ה-2000 משנים את הגישה לגבי הזר והשונה, וכי דרכם החברה יכולה לראות מה לא בסדר בה וכיצד היא מתייחסת לשונה. לבסוף אבדוק האם האחר באמת מתקבל בחברה, האם אמריקה השתנתה וקיבלה את הזרים שבה.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1-  מיהו "האחר" ומהי קבוצה אתנית
פרק 2- מקורות העיסוק בערפדים
פרק 3- הערפדים כייצוג "האחר" האתני
פרק 4- שנות ה60 וה-90 התפתחות הערפד בסרטים אל מול התפתחות האחר בחברה
פרק 5-  שנות ה-2000 התפתחות הערפד בסדרה "דם אמיתי" אל מול קבלת האחר בחברה האמריקאית
מסקנות וסיכום
ביבליוגרפיה
פילמוגרפיה

מתוך העבודה:
מושג "האחר" הינו מושג רחב ומורכב אשר פילוסופים וסוציולוגים רבים ניסו להגדירו בדרכים שונות. הוא נוגע בכל התרבויות ונתון לפירושים רבים. "האחר" הינו תלוי תרבות. מה ששונה ואחר בתרבות A יהיה הנורמטיבי בתרבות B. על פי עמנואל לוינאס האחר הוא לא "אני" כלומר דרכו ניתן לראות את עצמי האחר הוא "הזולת", אני אדיש אליו אך הוא נותן את המשמעות לגביי ולגבי היחסים בינינו(1).
 
סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון:
עבודות [1-9] מתוך 100 :: [עמוד 1 מתוך 12]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>