היישום אינו מחובר לאינטרנט

דיסגרפיה

עבודה מס' 067700

מחיר: 108.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הדיסגרפיה כלקות למידה, סוגיה השונים ודרכי הטיפול בה.

4,335 מילים ,9 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

הדיסגרפיה פירושה קושי בכתיבה, אי היכולת לשרטט כראוי את צורת האות או הסמל. דיסגרפיה היא אחת משלוש ליקויות הלמידה העיקריות: דיסלקציה, דיסגרפיה ודיסקלקוליה. הכתיבה ,היא התהליך המורכב ביותר מבין תהליכי התקשורת הלשוניים הכוללים האזנה, דיבור, קריאה וכתיבה והיא השלב ההתפתחותי הנרכש האחרון בין תפקודי הלשון.
כדי לבצע את הכתיבה כהלכה, מסכם החוקר לוריא, יש צורך בפעילות תקינה של תפקודים שמיעתיים, חזותיים, לשוניים, חשיבתיים ומוטוריים. מכלול תפקודים אלה הוא המאפשר להביע מחשבה באמצעות סימנים גראפיים.
בתהליך הכתיבה משולבות אסטרטגיות קוגניטיביות ומוטוריות ולפיכך תלמידים לקויי כתיבה שיש להם חסך בתחומים הללו מתקשים בהבעה בכתב וכתיבתם דלה לא מאורגנת ורצופה שגיאות כתיב ופיסוק. קיימת קשת רחבה של לקויות כתיבה. לפעמים, הכתיבה הינה הלקות היחידה אצל הילד אם כי יש לציין, כי בדרך כלל, הדיסגרפיה הינה לקות נלוות ללקות למידה נוספת, בעיקר דיסלקציה. ניתן למנות שלושה סוגי דיסגרפיה עיקריים: דיסגרפיה מוטורית, דיסגרפיה מרחבית ודיסגרפיה לשונית. חשוב להזכיר כי ייתכן ולילד יהיה סוג אחד בלבד של דיסגרפיה וייתכן שיותר.
עבודה זו תעסוק בסוגים ובמאפיינים השונים של הדיסגרפיה, בגורמים ללקות, וכמו כן בדרכי הטיפול השונות המוצעות בכדי להתמודד עמה. הכתיבה היא כלי תקשורת עיקרי ומרכזי בחיינו. היא הדרך שלנו להעביר מסרים אחד לשני, ללמוד ולהביע את עצמנו. זוהי מיומנות חשובה ובסיסית שבלעדיה קשה לבצע פעולות יומיומיות פשוטות. כאנשי חינוך לעתיד, עלינו להיות מודעים ללקויות למידה בכלל וללקות הכתיבה בפרט, על מנת שנוכל לעזור לתלמיד להתמודד עם הבעיה ולשפר את תפקודו של התלמיד בתחום בו הוא מתקשה.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק א': דיסגרפיה מהי?
פרק ב': אבחון והשפעות הדיסגרפיה
סיכום
ביבליוגרפיה
נספח א': ראיון

קטע מהעבודה:

דיסגרפיה, כאמור, הינה אחת משלוש הלקויות הלמידה העיקריות: דיסלקציה, דיסקלקוליה ודיסגרפיה. מהות הדיסגרפיה הינה קושי בכתיבה, כאשר ניתן למנות שלושה סוגי דיסגרפיה עיקריים: דיסגרפיה מוטורית, דיסגרפיה מרחבית ודיסגרפיה לשונית. לכל אחת מהדיסגרפיות מאפיינים שונים כאשר במובן הכללי מדובר בכתב יד בלתי קריא, שגיאות כתיב וכתיבה לא מאורגנת. לדיסגרפיה על סוגיה השונים יש גורמים שונים. טענה הנמצאת בשלב מתקדם של מחקר היא כי מדובר בשיבושים בתהליכים הנוירולוגיים או הפסיכונוירוליגיים של האדם הלוקה בלקות כתיבה(2).

תגים:

חינוך מיוחד · לקויות למידה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דיסגרפיה", סמינריון אודות "דיסגרפיה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.