היישום אינו מחובר לאינטרנט

ג'יימס "קליבלנד" אוואנס האתלט האפרו אמריקאי שניצח את תורת הגזע הארי

עבודה מס' 066133

מחיר: 308.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: אפליה גזענית והתמקדות בחייו של ג'יימס "קליבלנד" אוואנס

9,367 מילים ,16 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

במהלך הקורס למדנו על תולדות המשחקים האולימפיים, הן ביוון העתיקה והן בעת החדשה. למדנו רבות על המשחקים האולימפיים השונים והגיבורים האולימפיים השונים. משחקים אולימפיים רבים לוו בביטויי גזענות קשים, במלחמות פוליטיות, דתיות ובהבעות של הזדהות עם קבוצות אלו או אחרות. העבודה שלפניכם מפרטת מספר דוגמאות שממחישות את סוגיית הגזענות שלא ניתן להתעלם ממנה כאשר דנים באירועי ספורט שונים בכלל, ובמשחקים האולימפיים בפרט. עבודתי מתמקדת באחד המקרים הבולטים של ביטוי גזענות כלפי אדם ממוצא אפרו-אמריקאי, אדם שחווה שנאה של רודן ועם, כמי שכונו בני הגזע הארי, במהלך אותם ימים של משחקים אולימפיים בברלין בשנת 1936. וכשחזר הביתה לארץ החופש והדמוקרטיה, ארצות הברית, ציפה והאמין כי יתקבל בברכה ובהערצה על ידי כולם, אך גילה לתדהמתו כי המציאות הקיימת בארצו אינה טובה יותר.

הפרק הראשון של העבודה יעסוק במספר הגדרות שונות למילה גזענות. כיצד נוצרה הגזענות, מתי, ומה נחשב מבחינה ספרותית לביטויים גזעניים (סקירה קצרה והתחלתית למילה גזענות). הפרק השני של העבודה יעסוק במספר דוגמאות למקרים שהתרחשו במהלך המאה הקודמת, מקרים שבהם היו מניעים לאפליות על רקע גזעני נגד אוכלוסייה אפרו-אמריקאית. מקרים שהתרחשו, חלקם במשחקים האולימפיים עצמם וחלקם באירועים ספורטיביים אחרים. בחלק מן המקרים האוכלוסייה האפרו-אמריקאית הופלתה באופן ישיר, ובחלק מן המקרים האפרו-אמריקאים עצמם השתמשו בבמה שניתנה להם על מנת למחות על האפליות הקשות נגדם.
הפרק השלישי והאחרון מציג סיפור חיים מרתק ומרגש על אתלט ממוצא אפרו-אמריקאי, ג'סי אוואנס שמו. סיפורו המופלא של אדם אשר נולד למשפחה דלת אמצעים כלכליים, נכדם ונינם של משפחת עבדים. הסיפור מתאר את מכלול חייו של ג'סי, ההתמודדויות עם הקשיים הרבים בחייו, הרצונות, הפנטזיות וכל אותם הדברים שנחשבו באותם הימים כחלום רחוק מן המציאות. חלום של ילד, נער, אדם אחד שהצליח להגשים את חלומו של אביו ושלו כאחד, ולהפוך לאתלט האפרו-אמריקאי הטוב בהיסטוריה.

תוכן עניינים
הקדמה
מבוא
פרק 1 - מהי גזענות?
הגדרות מילוניות
פרק 2 - דוגמאות לאפליות גזעניות נגד אפרו אמריקאים במאה ה-20
טומי סמית' וג'ון קרלוס, המשחקים האולימפיים, מקסיקו 1968
קטי פרימן, המשחקים האולימפיים, סידני 2000
דרום אפריקה, המשחקים האולימפיים, טוקיו 1964
ליגת הכדורגל המקצוענית של ארצות הברית (MLS), שנת 1965
הפגנת הסטודנטים והאתלטים השחורים במכללת סאן חוזה, קליפורניה 1967
ג'יימס "קליבלנד" אוואנס המשחקים האולימפיים, ברלין 1936
פרק 3 - ג'סי אוואנס - סיפור חיים
אוקווילד, אלבאמה - ביתו של ג'יימס "קליבלנד" אוואנס
קליבלנד - התחנה השנייה
אוניברסיטת Ohio State
שבירת שיאי העולם
המשחקים האולימפיים, ברלין 1936
השנים שלאחר המשחקים האולימפיים בברלין 1936
סביבת מגורים חדשה
הניצחון האחרון
כל אחד יכול להפוך למישהו חשוב
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

2.1 טומי סמית' וג'ון קרלוס, המשחקים האולימפיים, מקסיקו 1968
זמן קצר לפני המשחקים האולימפיים במקסיקו התרחש אירוע פוליטי גדול. סטודנטים מקסיקנים התנגדו להוצאת משאבים מדיניים והשקעתם במשחקים האולימפיים וטענו כי יש לנצל משאבים אלו למטרת אירועים חברתיים מקומיים. עשרה ימים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים במקסיקו התאחדו 5,000 סטודנטים, במקסיקו סיטי, להפגנה נגד המשחקים האולימפים. הצבא המקסיקני החליט לפזר את ההפגנה על ידי אש חיה. קרוב ל-300 סטודנטים נהרגו ביום הטעון והקשה הזה, (McElrath,1988).

תגים:

אפליה · נאציזם · שחורים · אפרטהייד · אולימפיאדה · ספורט · אתלטיקה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ג'יימס "קליבלנד" אוואנס האתלט האפרו אמריקאי שניצח את תורת הגזע הארי", סמינריון אודות "ג'יימס "קליבלנד" אוואנס האתלט האפרו אמריקאי שניצח את תורת הגזע הארי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.