היישום אינו מחובר לאינטרנט

דוד בן-גוריון ויחסו לשואה

עבודה מס' 068710

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השקפת עולמן של ההיסטוריוניות, פרופ' דינה פורת ודר' חוה אשכולי-וגמן כפי שבאה לידי ביטוי בהצגת דוד בן-גוריון ויחסו לשואה.

10,900 מילים ,22 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

עבודה זו היא עבודה בהיסטוריוגרפיה המנתחת את האופן שבו מתבטאת האידיאולוגיה והרקע של הכותב ההיסטורי בדרך שבה הוא מתאר אירוע היסטורי דרך מקרה מבחן והוא תיאור יחסו ופועלו של דוד בן גוריון בתקופת העבודה.

תוכן ענייניים:
פרק א'- אופן הצגת דוד בן גוריון ביחסו לשואה ע"י דינה פורת וחוה אשכולי וגמן.
פרק ב'- ההיסטוריוניות, הרקע שלהן והשקפת עולמן.
פרק ג'- הקשר בין השקפת עולמן של ההיסטוריוניות לאופן בו הן מציגות את הנושא.
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

שתי ההיסטוריוניות מנקות כביכול את ההנהגה מאשמה, כל אחת מסיבותיה היא.
על אף שדרך הצגתן את התנהלות ההנהגה כדי להצדיקה - שונה, הרי שבנקודה בסיסית גישתן דומה: שתיהן אינן נוקטות בדרך הקלה וטוענות כי הנהגת היישוב לא ידעה מספיק על המתרחש באירופה ולכן פעלה כפי שפעלה.
הפער בין גישותיהן אינו גדול ואף אחת מהן אינה מאשימה את ההנהגה בצורה נחרצת ולבטח שתיהן אינן מייחסות זדון להתנהלות ההנהגה שאותה הן כן מבקרות.
פורת מבקשת כביכול ליישב מחלוקת בנושא בעוד שאשכולי רוצה לעוררו מחדש כדי להגיע לאמת.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דוד בן-גוריון ויחסו לשואה", סמינריון אודות "דוד בן-גוריון ויחסו לשואה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.