היישום אינו מחובר לאינטרנט

פסיכולוגיה חיובית

עבודה מס' 066841

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח ותיאור מקרה טיפולי עפ"י הפסיכולוגיה החיובית.

4,696 מילים ,21 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

עולם הפסיכולוגיה נשלט מאז היווסדו בהתמקדות, זיהוי, צמצום ומניעה של פסיכופתולוגיה. עד לאחרונה, בחינה של כוחות האדם והתנהגויותיו האדפטיביות הייתה מוגבלת. נטייה זו השתנתה כאשר חוקרים ומטפלים הבינו את הערך בחקר הכוחות האנושיים שמאפשרים התפתחות בריאה, ולא רק הפתולוגיות והחולשות האנושיות שפוגעות בהשגתה (Valle, Huebner & Suldo, 2006)
עבודה זו תעסוק ביצירת וניתוח תכנית התערבות טיפולית המבוססת על עקרונות מעולם הפסיכולוגיה החיובית. במהלך העבודה יוצג מקרה טיפולי אשר מורכב משני צירים מקבילים אפשריים לעבודה - ציר הפתולוגיה והטראומה, וציר הכוחות, התקווה והחוסן. תכנית הטיפול המתוארת בעבודה מתבססת על עקרונות היסוד של עולם הפסיכולוגיה החיובית, בהם מציאת תקווה, חיזוק כוחות הפונה, וכן שיקום ומיצוי משאבים. בהמשך יוצגו השינויים שחלו בחיי הפונה בעקבות הטיפול וינותח הבסיס התיאורטי שהנחה את מהלך ההתערבות.

תוכן העניינים:
מבוא
תאור מקרה
תכנית ההתערבות
סיכום
רשימת מקורות

קטע מהעבודה:

Winnicot (1960), מתאר כי לעתים תינוקות מתנסים לאורך זמן בחוויה שהם אינם מקבלים בחזרה את מה שהם נותנים. הם מנסים לנבא את מצב רוחה של האם ודרך מבטה הם מבינים אם עליהם לסגת ולוותר על צורכיהם האישיים. ניראה כי עצם לידתה של ש' הייתה סוג של אכזבה עבור אמה מאחר ולא נולדה בן, והדבר יצר חוויה של דחייה מצד האם. בנוסף, ניראה על פי תיאורה של ש' כי אימה סבלה מדיכאון במהלך השנים ולכן לא הייתה פנויה לספק את צרכיה הרגשיים של שרון כתינוקת.

תגים:

תקווה · חוסן · טיפול · תאור מקרה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פסיכולוגיה חיובית", סמינריון אודות "פסיכולוגיה חיובית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.