היישום אינו מחובר לאינטרנט

אולימפיאדת מינכן- לקחים והשלכות על מדיניות הלוחמה בטרור של ישראל

עבודה מס' 066462

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד אולימפיאדת מינכן שינתה/ גיבשה את המאבק הישראלי בטרור, ומדיניות החיסולים בפרט?

9,401 מילים ,22 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

בעבודתי ארצה לטעון, כי בעקבות הטבח באולימפיאדת מינכן, השתנתה באופן רשמי הגישה כנגד ארגוני הטרור. בעוד שעד הארוע במינכן התקיימה פעילות נגדית כנגד הטרוריסטים, הרי שבעקבות הטבח באולימפיאדה גברה הפעילות המודיעינית, שהובילה לפעילות התקפית, כלומר למרדף אחר מתכנני הפיגועים וחיסולם בכל מקום שניתן. פעילות זו התמקדה בהמנעה ולא בתגמול ומטרתה היתה לצמצם מלכתחילה את האפשרויות לפעילותם של הטרוריסטים, תוך כדי חיסולם בשלב התכנון.

אולם לטענה זו ארצה להוסיף, כי נראה שמדיניות החיסולים, למרות היותה נוקשה ולכאורה מרתיעה, לא השיגה את מטרתה ואולי אף הסלימה את העימות בין ישראל לארגוני הטרור. ככל שהתגובה הישראלית היתה חריפה יותר, כך גם הקצינו ארגוני הטרור את פעולותיהם. מהסתננויות ומפגעים בראשית המדינה, לפעולות מתוכננות במחצית שנות השישים ולפעולות נועזות ומתוחכמות, כמו חטיפות מטוסים, תפיסות של בני ערובה והטבח באולימפיאדת מינכן בשנות השבעים. ככל שישראל החריפה את תגובתה, כך גם ארגוני הטרור שכללו את פעולתם. ככל הנראה, שלמרות מדיניות החיסולים שהפכה לחלק אינטגרלי מהמדיניות, הובן הצורך להגיע להידברות, שצומת מרכזית בה הינה חתימת הסכמי אוסלו בשנת 1993.

תוכן עניינים:
מבוא
0.1. רקע
0.2. שאלת המחקר והטענה
פרק א: הטרור ממלחמת ששת הימים ועד האולימפיאדה
1.1. לאחר מלחמת ששת הימים
1.2. הטרור וההמנעה לאחר מלחמת ששת הימים
1.3. התמודדות ישראל עם הטרור הבינלאומי
פרק ב: בעקבות הטבח באולימפיאדת מינכן
2.1. ארועי האולימפיאדה - מחדלים וכישלונות
2.2. גיבוש האסטרטגיה ללחימה בטרור כתגובה לטבח במינכן - מדיניות החיסולים הממוקדים
2.3. פעולות ומבצעים כתגובה לטבח
פרק ג: הטרור כיום והלחימה הישראלית כנגדו
3.1. החקיקה נגד הטרור
3.2. דרך ההידברות והפשרה
3.3. דרך המגננה
3.4. מדיניות החיסולים כאסטרטגיה המובילה - יתרונות וחסרונות
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בעקבות מלחמת ששת הימים סופחו לישראל שטחים רבים, ביניהם הגדה המערבית ורצועת עזה. כתוצאה מכך התעוררה שאלת הזהות הפלסטינית מחדש. בעבר רוב הפליטים הפלסטינים השתקעו בירדן, אשר העניקה להם אזרחות ואפשרה להם להשתלב בחברה ובפוליטיקה המקומית. מלחמת ששת הימים הפכה את ישראל לארץ שבה יושבת האוכלוסייה הפלסטינית הגדולה ביותר. מהפך בסטאטוס-קוו החיה את הזהות הפלסטינית והעצים את השאיפות הלאומית של תושבי שטחי הכיבוש ושל אחיהם השוהים במדינות ערב(19).

תגים:

מלחמה · בטרור · אוסלו · פלסטינאים · פלסטיני · חיסולים · ממוקדים · מדיניות · החיסולים · ביטחון · ישראל · סכסוך · ישראלי · ערבי · גרילה · טרוריזם · אנטבה · פעולות · התגמול

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אולימפיאדת מינכן- לקחים והשלכות על מדיניות הלוחמה בטרור של ישראל", סמינריון אודות "אולימפיאדת מינכן- לקחים והשלכות על מדיניות הלוחמה בטרור של ישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.