היישום אינו מחובר לאינטרנט

רב- תרבותיות בישראל

עבודה מס' 065717

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הפעילות הימית של חניכי 'צופי-ים יפו'.

2,763 מילים ,3 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

לכל חברה יש רעיונות וערכים המנחים אותה לגבי התנהגות, רגשות ועוד. בשפה היומיומית, אלו אידיאלים על- פיהם ברצוננו להיות. בשפה האנתרופולוגית מכנים זאת- דפוסיי תרבות אידיאליים. אני יודעים כי אנשים לא תמיד פועלים על- פי אותם אידיאליים. הפערים משתנים מאידיאליים שלעיתים מושגים ועד לאידיאליים בלתי ניתנים להשגה. צדיקות, מסחר הגון, פעילות חברתית שלא מתוך אינטרסים אישיים, או שוויון מלא בפני החוק הם דוגמאות לאידיאלים, שלפועל אינם מתקיימים במלואם. (פרץ, ר. תש"ס).

בעבודה זו בחרתי לחקור את תופעת הפעילות הימית של חניכי 'צופי-ים יפו'.

עבודה זו בודקת כיצד נערים/ות ממצב סוציו אקונומי בינוני ובינוני נמוך, משתלבים בפעילות קבועה, כיצד נוצרת שפה מיוחדת המשותפת רק לחברים בפעילות זו, ברכישת תחביב המפתח קווי אופי וחינוך חזקים ואף יוצר מצב של ניעות חברתי בהמשך חייהם של המשתתפים.
המחקר לעבודה זו נעשה ע"י תצפית משתתפת בטכס "יום השבט" בצופי- ים יפו.

תוכן עניינים:
1- מבוא
תרבות- קבוצה- התלות האנושית בקבוצות
2- רקע הצופים בכלל וצופי- ים יפו בפרט.
3- שיטת המחקר.
4- ממצאים ומסקנות

קטע מהעבודה:

הנחת היסוד היא, כי אדם לא נולד בן תרבות, אלא לומד להיות בן תרבות מסוימת. בכל זאת, יש תכונות הנראות לעין, שהן מורשות ומשפיעות במידה מסוימת עלינו כחברים בחברה. שינוי תרבותי קיצוני בגיל מבוגר כרוך, פעמים רבות, בשינוי דרסטי: החלפת שם, החלפת לבוש, רכישת דפוסי התנהגות ומנהגים וגם שינויים מרחיקי לכת באורח המחשבה. ובכל זאת, קשה מאוד לשנות טביעות תרבותיות ראשוניות. כך למשל, שפת אם מעצבת מבטא, אבל גם תבניות חשיבה והבנה של העולם, אך לא לא בהכרח תגביל את היכולת לרעוש שפות נוספות או למידה של צורות חשיבה אחרות (פרץ, ר. תש"ס).

תגים:

מנהיגות · דינמיקה · קבוצתית

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "רב- תרבותיות בישראל", סמינריון אודות "רב- תרבותיות בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.