היישום אינו מחובר לאינטרנט

תהליך קבלת החלטות של ארה"ב לגבי הקמת מדינת ישראל

עבודה מס' 065457

מחיר: 276.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: איזה דגם היה יותר דומיננטי יותר בתהליך קבלת ההחלטות של הממשל האמריקני - הרציונלי או הפסיכולוגי.

3,404 מילים ,8 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

בעבודה זו אחקור את הקשר בין הדגם הרציונאלי והדגם הפסיכולוגי לבין תהליך קבלת החלטות של ארה"ב בתקופה הנדונה ביחס להקמת ארץ ישראל. המחקר יבחן את שלבי ביצוע הדגם הרציונאלי אל מול מדיניות החוץ האמריקנית, כאשר נתייחס גם לדגם הפסיכולוגי ולגורמים נוספים.
האם ובאיזו מידה ישנו קשר בין הדגם הרציונאלי והדגם הפסיכולוגי לבין מדיניות החוץ האמריקנית בשאלת הקמתה של ארץ ישראל בתקופה החל מכ"ט בנובמבר 1947 ועד 14 במאי 1948?

תוכן העניינים:
מבוא:
מטרת המחקר
השערת המחקר
שיטת המחקר
פרק תיאורטי - דגמים של קבלת החלטות
פרק יישומי:
הדגם הרציונאלי
הדגם הפסיכולוגי
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הקמת מדינה ליהודים בזירה המזרח-תיכונית היוותה מוקד להתערבות בינלאומית בין אם זה בריטניה, ארה"ב, האו"ם או מדינות-ערב. כאשר בריטניה כבר לא ראתה סיבה להישאר באזור, ארה"ב החלה להיכנס לחלל שנוצר עם עזיבתה של בריטניה על מנת לבסס את מעמדה במזרח-תיכון עתיר הנפט. לאחר עצרת האו"ם בכ"ט בנובמבר 1947, ארה"ב החלה פוסחת על שני הסעיפים בכל הנוגע להקמת מדינה ליהודים. על כן במדיניותה באו לידי ביטוי חלקים משלבי הדגם הרציונאלי והדגם הפסיכולוגי גם יחד. נוצרו שני מחנות בקרב הממשל האמריקני. האחד, בעד תמיכה בתוכנית החלוקה, בעוד השני היה נסיגה מהתוכנית והעברת הבעיה היהודית-ערבית אל נאמנות האו"ם.

תגים:

מודלים · אליסון · ניי · מאיר

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תהליך קבלת החלטות של ארה"ב לגבי הקמת מדינת ישראל", סמינריון אודות "תהליך קבלת החלטות של ארה"ב לגבי הקמת מדינת ישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.