תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 020602

שבט אפרים ונחלתו במקורות

מחיר: 251.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: סקירת הנאמר על שבט אפרים במקרא, תוך דגש על הנחלה, ניתוח התרומה והחשיבות של המקומות השונים בנחלתו למורשת עם ישראל ועוד.

8,252 מילים ,32 מקורות

תקציר העבודה:

ארץ ישראל חולקה, כמצוות הקב"ה לפני הכניסה לארץ, וכל שבט קיבל נחלה, למעט שבט ראובן, שבט גד ומחצית שבט המנשה שקיבלו נחלה בעבר הירדן.
שבט אפרים, בנו של יוסף, קיבל נחלה באזור השומרון, ליד נחלות השבטים של מנשה ובנימין. שבטים אלו ונחלתם מופיעים פעמים רבות במקרא, בהיותם צומת דרכים חשוב בא"י ובשל המאורעות הרבים שקרו בהם, הן מבחינה לאומית והן מבחינה דתית. אפרים, לכן, משמש שם נרדף לכלל ישראל לאחר חלוקת הארץ לשתי ממלכות.
נחלת אפרים ומנשה מתוארת כגוש אחד (יהושוע, טז', א'-ג'), ובתיאור הגבולות משולבים גם פסוקים המתארים לכאורה קוי גבול בין אפרים ומנשה, תוך השטח שנתייחד לבית יוסף בכללו (יהושוע, טז', ה'-ח'). ידיעות אחדות על מושבות בית יוסף שמורות גם בדברי הימים ז', כח'-כט', אבל אינן מתיישבות בדיוק עם אלה שבספר יהושוע.

מטרת עבודה זו היא לסקור את האמור על שבט אפרים במקרא, תוך דגש על הנחלה, ולנתח את התרומה והחשיבות של המקומות השונים בנחלתו למורשת של עם ישראל.
כמו כן העבודה תעסוק בנושא הגורלות של הנחלות. יצויין כי אפרים הוא שם נרדף לעם ישראל כולו בגלל חלוקתו של ירבעם את העם באזור אפרים.

ראשי פרקים:
1. מבוא
2. ברכת משה לשבטים
3. יחוסו של אפרים
4. תיאור גבולות הנחלה
5. ישוב הנחלה והתמורות בה
6. כיבוש הר אפרים והכשרתו
7. ערים מפורסמות
8. סיכום העבודה
9. ביבליוגרפיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שבט אפרים ונחלתו במקורות", סמינריון אודות "שבט אפרים ונחלתו במקורות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: