עבודות [676-684] מתוך 921 :: [עמוד 76 מתוך 103]
<< עמוד קודם :: עבור לעמוד: 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 :: עמוד הבא >>

 

עבודה מס' 65443 SHOPPING CART DISABLED
מרכז "אנוש" - עפולה, 2004.
תאור שיטת עבודתה של מירה, מנהלת "מרכז קובו", דרך השוואה בין שתי גישות בספרות
5,767 מילים (כ-17.5 עמודים), 4 מקורות, 174.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
"מרכז קובו" הוא קומפלקס שיקומי - מבנה ציבורי, הכולל יחידות מרחב גדולות: אולם אירועים, מועדון חברתי, חדרי פעילות, קפיטריה, מועדון תעסוקה, מטבח לימודי, מרפסת, דלפק קבלה ומשרד. במבנה אין "חדרי טיפול" או יחידות אינדיבידואליות לעובדים. העובדים מנהלים את השיחות עם המשתקמים או עם בני המשפחה בחדרי אירוח כדוגמת סלון ביתי וכן במליאה הציבורית בשעה שאין המשתקמים נמצאים במועדון. במועדון אין אזורים נפרדים מוגדרים, למעט חדרי הישיבות. החדרים הם קטנים, נאים, מטופחים ומשרים אווירה נינוחה ולא רשמית.

תוכן עניינים:
1.הגדרת תפקידה של מירה פרבשטיין- מנהלת הסניף, ותפקיד צוות העובדים דרך עיניה
2.תאור הסביבה הפיסית של "מרכז קובו- אנוש" בעפולה
3.תאור ופירוט של האוכלוסייה המקבלת שירות במוסד
4.סוגי מחלות הנפש המצויות "במרכז קובו" ועקרונות השיקום במקום
5.דרכי אבחון, איסוף נתונים ומעקב אחר התקדמות
6.תאור שיטת עבודתה של מירה, מנהלת "מרכז קובו", דרך השוואה בין שתי גישות בספרות
6.1 הגישה הקבוצתית לעבודה עם נפגעי נפש
6.2 הגישה הפסיכו-חינוכית בטיפול בנפגעי נפש
7.דוגמא ספציפית לטיפול בקליינט מסוים
8.סיכום והתרשמות אישית
9.סקר ספרות: גישת הכוחות בעבודה סוציאלית בנפגעי נפש
10.רשימת מקורות

מתוך העבודה:
הנחת היסוד של גישת הכוחות היא שלכל אדם יש כוחות, שאותם צריך לעבד במפגשים המקצועיים. כוחות אלו מאפשרים לאדם לשרוד ולהתמודד, ואולי מפני שאינו ממצה אותם עד תום, ייתכן והוא אינו משיג את מטרתו. מצב זה קורה לרוב מאחר וקשה לו וגם לנו להבחין כיצד כוחות אלו יעמדו בלחצים ובאתגרים אותם טומן העתיד בחובו. לפי Dejong and Miller (1996), על איש המקצוע להתייחס למטופל דרך הכוחות הנמצאים בו אף אם הם חבויים, ולא לבעיותיו ומכשוליו.
 
עבודה מס' 65442 SHOPPING CART DISABLED
רפליקציה לבארון ויחיעם (2000), 2007.
היכולת הנתפסת לעזור על ידי בדיקת מספר התשובות החיוביות
3,276 מילים (כ-10 עמודים), 5 מקורות, 249.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
במחקרנו ביצענו ריפליקציה למחקרם של בארון ויחיעם (2000), העוסק במושג פיזור האחריות ואפקט הצופה מהצד. בעבודתנו התמקדנו במושג היכולת הנתפסת לעזור והשפעתו על הנכונות לסייע. מושג זה נמדד על-ידי מספר התשובות החיוביות שהתקבלו מהנמענים דרך אי-מייל. השערתנו היא שתמצא השפעה על היכולת הנתפסת לעזור כך שככל שהיחיד יתפוס עצמו כבעל יכולת גבוהה לעזור (ביחס לשאר הנמענים בקבוצה), הוא יטה יותר לענות בחיוב לבקשה, ולהפך. אנו מאמינות שנוסח מכתב אישי ופניה ישירה וייחודית אל המכותב יענו בתשובה חיובית ונכונות לסייע במילוי השאלון. לעומת זאת יגבר הסיכוי לקבלת תשובה שלילית, תשובה שאינה מסייעת או חוסר תשובה, ככל שנוסח המכתב כללי וללא פנייה המייחדת את הנמען. במחקר השתתפו 200 סטודנטים מאוניברסיטאות שונות בארץ. לכל סטודנט נשלח מכתב בו פנייה אישית  שחיזקה או הורידה את יכולתו הנתפסת לעזור, בהתאם לקבוצה אליה השתייך. תגובת הסטודנט נכנסה לאחת מחמש קטגוריות: אי קבלת תשובה, תשובה שלילית, תשובה שאינה מסייעת, תשובה חיובית או תשובה שלא מתאימה לאף אחת מהקטגוריות הנ"ל. נמצא הבדל מובהק בין יכולת נתפסת גבוהה לבין יכולת נתפסת נמוכה, בנטייה לעזור (p< 0.05). נמענים שקיבלו מכתב בעל נוסח המחזק את היכולת הנתפסת לעזור, החזירו יותר תשובות חיוביות מנמענים שקיבלו מכתב בעל נוסח שהוריד את היכולת הנתפסת לעזור. מכאן ניתן להסיק כי ישנו סיכוי גבוה יותר לקבלת עזרה מיחיד התופס את יכולתו לעזור כגבוהה.

תוכן עניינים
תקציר
מבוא
שיטה-
א. משתתפים
ב. מכשור וגירויים
ג. מערך
ד. הליך
תוצאות
דיון וסיכום
ביבליוגרפיה
נספחים
א. נספח 1: דף הוראות הנסיין
ב. נספח 2: נוסח שני המכתבים
ג. נספח 3: פלט t-test

מתוך העבודה:
טכנולוגית האינטרנט ותכתובת הדואר האלקטרוני בהיותם נגישים לכל, נוחים לשימוש ואנונימיים מספקים דרך קלה ונוחה לבקשת סיוע ומידע ממספר רב של מקורות. אחד היתרונות בשימוש באינטרנט ככלי לבקשת מידע הינו ביכולת לפנות למספר רב של מקורות במקביל תוך שימוש בנוסח מכתב יחיד, באופן כזה נחסך זמן רב וגדל הסיכוי לקבלת תשובה חיובית.
בקשת עזרה דרך האינטרנט הינה מקרה פרטי של בקשה לסיוע איתו מתמודד כל אחד ואחד מאיתנו כמעט בכל יום. המוטיבציה לסייע נובעת לרוב מרגשות אמפתיים כלפי האחר והידיעה כי אני בעל היכולת לספק את העזרה הדרושה Shaw 1994)
 
עבודה מס' 65441 SHOPPING CART DISABLED
ניתוח שירי פרידה ישראלים, 2006.
בחינת המסר של שירי פרידה, על פי התיאוריה הרציונלית-אמוטיבית (RET) של אלברט אליס (Albert Ellis) מתוך הגישה הקוגניטיבית התנהגותית.
5,700 מילים (כ-17.5 עמודים), 9 מקורות, 199.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
נושא העבודה הנוכחית צמח מהתרשמותנו, כי למוסיקה (לשירים בעיקר) השפעה רבה על חיינו, היא מלווה אותנו לאורך תקופות שונות בחיינו וחלק מהתחושות שלנו, מהזיכרונות וכן, מהמחשבות, מושפעות ממנה. מעניין אותנו היה לבדוק, מהו המסר של כמה שירים ישראלים מפורסמים העוסקים בפרידה מבן זוג, ומה הן התחושות שאותו מסר מנסה לעורר בקהל היעד שלו. על מנת לבדוק זאת, קראנו את הטקסט של כעשרים שירים ישראלים פופולאריים בקרב בני נוער, העוסקים בפרידה מבן זוג. התרשמנו כי קיים מסר שכיח בטקסט, והוא מתאפיין בעיקר בביטוי של עוצמות רגשיות לא פרופורציונליות, מדואליות במחשבה, תחושה של חוסר אונים, אין תקווה ואין מוצא.
בעבודה הנוכחית ננסה לתאר ולנתח את המסר של אותם שירים, על פי התיאוריה הרציונלית-אמוטיבית (RET) של אלברט אליס (Albert Ellis) . תיאוריה זו, אשר התפתחה בעשרות השנים האחרונות בארצות הברית, מהווה ביסוס תיאורטי לגישה הטיפולית RET, ומייחסת משקל רב לטיב החשיבה של בני אדם: הרגשות הלא יעילים שלנו (הלא הסתגלותיים) והעוצמות החזקות שלהם, הם תוצאה של עיוותי חשיבה, אשר מונעים מאיתנו לחשוב באופן הגיוני ופרופורציונאלי, וכמו כן גורמים לנו לפרש את האירועים במציאות בצורה מעוותת ולא יעילה.  (M. Bernard & M .R. Joyce, 1984)
לדעתנו, קיים קשר בין טיב עיוותי החשיבה השכיחים בשירים, ובין הנחתנו שהם פופולאריים יותר בקרב בני הנוער. בפרק הראשון נציג כמה מאפיינים של ההתפתחות הקוגניטיבית והרגשית בשלב ההתבגרות. תקופת ההתבגרות מתאפיינת במספר שינויים ברמה הפיזיולוגית, הקוגניטיבית והפסיכולוגית. בתקופה זו, המהווה מעבר מהילדות לבגרות, עוברים בני נוער תהליך פסיכולוגי של פירוד מהוריהם, מגבשים את זהותם האינדיבידואלית וכחלק מהתהליך מחפשים דמויות משמעותיות אחרות מחוץ למסגרת המשפחתית. כמו כן, הם מגלים ומתנסים לראשונה במיניות וביחסים רומנטיים בין בני זוג. תהליך זה מאופיין בעוצמות חזקות של רגש, בצרכים נרקסיסטים מוגברים,  באמביוולנטיות בין עצמאות לתלות. (מוס, 1988)  הנחתנו היא שבני נוער יתחברו יותר לשירי פרידה בהם המסר ישקף את הצורך שלהם לעוצמות רגשיות חזקות ואבסולוטיות, וזאת לאור אותם מרכיבים קוגניטיביים, רגשיים ופיזיולוגיים אשר מאפיינים את גיל ההתבגרות. כפי שנאמר לעיל, על פי הגישה הרציונאלית-אימוטיבית, טיב הרגשות ועוצמתן, נובעים מחשיבה שאינה הגיונית, אלא מעוותת.
בפרק השני נציג כמה מעקרונות התיאוריה הרציונאלית-אימוטיבית ורשימה של עיוותי חשיבה, אשר על פי תיאוריה זו, יכולים לגרום לעוצמות רגשיות עזות מעבר למידה, בהתמודדות מול פרידה. לאחר מכן נציג שמונה עשר שירים שנבחרו על ידנו, ואת רשימת עיוותי החשיבה אשר זיהינו בטקסטים שלהם (על ידי סימון צבעוני על הטקסט עצמו). בפרק הדיון נציג את מסקנותינו התיאורטיות בנוגע להנחתנו כי בני נוער, מעצם אפיוניהם, יתחבר יותר לשירי פרידה בהם המסר טוטאלי, שחור  ולבן, אבסולוטי, וכו' (ראה רשימת עיוותי חשיבה).
יש לציין כי העבודה הנוכחית לא מתיימרת להיות מחקר, אלא לימוד תיאורטי בלבד . כמו כן, ההקשרים וההנחות אינם אמפיריים, אלא פרי החשיבה של הכותבים.

תוכן עניינים
מבוא
פרק I- גיל ההתבגרות
פרק וו- הגישה הרציונאלית-אימוטיבית
    - שירים
דיון
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
ההתבגרות היא תקופת מעבר שנעה, על פי הגדרות שונות מגילאי 13-12 ועד שנות העשרים המוקדמות. תקופה זו, מאופיינת בשינויים ביולוגיים, גדילה מואצת, שינויים ביכולת האינטלקטואלית ובדפוסי היחסים החברתיים. אחד האפיונים המרכזיים של תקופת התבגרות הוא ההתעוררות החזקה של דחפים מיניים. בתקופה זו מגיעים תפקודי ההפריה ואברי המין לכלל בשלות ומופיעים סימני המין המשניים. במקביל מלווה התקופה בשינויים קיצונים במראה הגופני ובתחושות הגופניות. (מוס, 1988) עם השינוי הפיזיולוגי מתרחש שינוי חברתי, רגשי וקוגניטיבי. לצורך העניין נעמיק בתיאור של מאפייני ההתפתחות הקוגניטיבית והרגשית:
 
עבודה מס' 65418 SHOPPING CART DISABLED
שינוי, תשובה וסכסוכי משפחה, 2007.
ניתוח השוואתי של תהליך התשובה על פי היהדות אל מול כמה מהמודלים הפסיכולוגיים הקלאסיים העוסקים בקונפליקט ובשינוי תוך נסיון להשליך את תהליך התשובה על הקשר של סכסוכי משפחה.
2,159 מילים (כ-6.5 עמודים), 5 מקורות, 98.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
מטרת עבודה זו היא להציג את תהליך התשובה על פי היהדות, לבצע ניתוח השוואתי אל מול כמה מהמודלים הקלאסיים העוסקים בקונפליקט ובשינוי ולנסות להשליך את תהליך התשובה על הקשר של סכסוכי משפחה.
בפרק הראשון אציג את המודלים הפסיכולוגיים הקלאסיים בהם יעסוק המחקר: המודל הראשון יהיה המודל של גלבין וברומל שמציג את חמשת שלבי הקונפליקט. על בסיס מודל זה אביא את האבחנה של פירסון אבחנה בין קונפליקט רגיל לקונפליקט כחלק ממערכת יחסים אינטימית. המודל השלישי זהו "מודל השינוי" של פרוצ'סקה ושות' המציג שישה שלבים המובילים לשינוי.
בפרק השני אסקור את תהליך התשובה על פי היהדות. בסקירה זו אתייחס רק לאלמנטים בתהליך התשובה הרלוונטיים לעניין המחקר, ואתעלם מאלמנטים הלכתיים-טכניים, כמו גם מהשפעות היסטוריות.
בפרק השלישי, הוא פרק הדיון ולב העבודה, אבצע ניתוח השוואתי בין כל אחד מהמודלים הקלאסיים עם תהליך התשובה תוך התמקדות בקונטקסט של סכסוכי משפחה. החידוש המרכזי בפרק  זה יהיה הסתכלות על תהליך התשובה ככלי לניהול סכסוכים בכלל וסכסוכי משפחה בפרט.

תוכן:
הקדמה
פרק 1:  המודלים הקלאסיים
פרק 2: תהליך התשובה
פרק 3: ניתוח ודיון
מקורות

מתוך העבודה:
המודל של גלבין וברומל מזהה חמישה שלבים בקונפליקט (Galvin and Brommel, 1991):
שלב I - תנאים מוקדמים: שלב זה מגדיר את התנאים הסביבתיים ההתחלתיים כשכל דבר שיכול להוות כעילה לקונפליקט כלול בהגדרה זו. לדוגמא: תחרות על משאבים מוגבלים, זכרונות מקונפליקטים קודמים, אי בהירות של מערכת היחסים וכד'.
 
עבודה מס' 65413 SHOPPING CART DISABLED
בחינת התפתחותו של ילד בן 13 , 2007.
תיאור התפתחותו של ילד בן 13 על פי התיאוריות של פרויד ופיאז'ה
3,928 מילים (כ-12 עמודים), 0 מקורות, 78.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
במסגרת עבודה זו נדרשנו לבצע תצפית על ילד וראיון עם הוריו. אנו בחרנו לראיין את א', ילד כבן 13 מרמת-גן בן למשפחה ממרכז הארץ. ביצענו ראיון בתצורת שיחה פתוחה וידידותית, ללא כתיבה או הקלטה על מנת להפחית מהרשמיות ולגרום לילד להתנהג באופן טבעי ככל האפשר. הגענו לראיון ללא היכרות מוקדמת עם הילד ועם שאלות מוכנות ובמהלך הראיון הוספנו שאלות שעלו בעקבות השיחה זאת על מנת לנסות להבין תהליכים שונים בהתפתחות הילד בנושאים כגון: הרגלים, לימודים, חברים, תחביבים, התמודדות והסתגלות למצבים שונים, מיומנויות חברתיות, התפתחות קוגניטיבית וכיו"ב .
במסגרת העבודה בחרנו בשתי תיאוריות התפתחות שונות על מנת לנתח ולהבין את התפתחות והתנהגות הילד: התיאוריה הפסיכואנליטית של זיגמונד פרויד ותיאוריית ההתפתחות הקוגניטיבית של ז'אן פיאז'ה, מתוך תפיסה שהתיאוריות משלימות אחת את השניה מחד ומתאימות לממצאי התצפית מאידך. ממצאים הקשורים לרגש נותחו באמצעות התיאוריה של פרויד וממצאים הקשורים ללמידה ולקוגניציה נותחו באמצעות התיאוריה של פיאז'ה.

הערת מערכת: מס' המילים כולל את נספח תמליל הראיון.

מתוך העבודה:
פיקסציה בשלב הזה מתבטאת בביקורתיות כלפי אנשים או התעסקות יתר באזור הפה. על פי התרשמותנו (הקצרה) לא ניכר כי ב א' נוצרה פיקציה בשלב זה - יש התאמה בין הממצאים מהשיחה עם האם, מהראיון של הילד ומהתבוננותינו כחוקרים על התנהגות ושפת הגוף של הילד לגבי מידת הביקורתיות כלפי אנשים, כמו כן לא הובחנה בשעת התצפית שום התעסקות הקשורה לפה, מכאן השערתינו היא שהוא עבר שלב זה בהצלחה.
 
עבודה מס' 65403 SHOPPING CART DISABLED
הבדלי מגדר בזקנה, 2005.
הבדלים בין נשים לגברים בגילאי פרישה ומעלה במגוון תחומי חיים
7,406 מילים (כ-23 עמודים), 16 מקורות, 298.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
"האדם", מיוצג על ידי שני מינים שונים, הגבר והאישה, המנוגדים במבנה, בתכונות ובמילוי פונקציות שונות. אך, שניהם יחד, מהווים את השלמות בטבע. הם יוצרים את החיים, אבל כל אחד לפי דרכו ותפקידיו כפי שהטבע הטיל עליו. קיום המין האנושי והמשכיותו, תלוי במידת שיתוף הפעולה בין שני המינים, יחדיו.
נשים בעולם המערבי חיות בממוצע בין 4 ל-10 שנים יותר מגברים. זאת ועוד, בחייהן נוטות הנשים לחלות יותר מגברים במחלות לא קטלניות ובמחלות אוטואימוניות (Autoimmune disease), משמע, מחלות בהן פועלת המערכת החיסונית בגוף כנגד מרכיבי הגוף עצמו. חוסר-השוויון בין המינים מתחיל מן ההתחלה. כבר בתהליך העיבור היחס המשוער בין הריונות נקביים והריונות זכרים הוא 100-115 לטובת ההריונות הזכריים. יתרון זה הולך ופוחת הודות לכך שהפלות טבעיות, לידות מוקדמות ולידת ולדות מתים פוגעות יותר בעוברים זכרים, ובזמן הלידה נולדים רק 105 זכרים על-כל 100 נקבות. גם בצאתם מרחם אמם חשופים העוללים הזכריים לפגעים יותר מהנקבות. וכך ממשיך היתרון להתקזז, עד שבגיל 30 משתווה יחס המינים. והנה בגיל 65, 84% מהנשים ורק 70% מהגברים עדיין בחיים (שנדר,2005).
כפי הנראה קיימים הבדלים רבים בין גברים לנשים מהילדות ועד המוות. בעבודה זו אסקור מספר מחקרים בתחומים שונים, המתייחסים להבדלים אלו בזקנה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. הרצון לחיות- שינויי מגדר בקרב אנשים זקנים
3. היבטים בחווית הזקנה
4. התעמלות, בריאות וזקנה
5. עיבוד מידע להערכה סובייקטיבית לבריאות
6. אוסטיאופורוזיס בגברים
6.1 גורמים המשפיעים על חוזק העצם והסיכון לשברים
6.2 הבדלים בין המינים בביולוגיה של העצם
6.3 השפעת הגיל על מבנה העצם
6.4 גורמי סיכון והגנה מפני שברים אוסטיאופורוטיים
7. אי שליטה בשתן- הבדלים בין המינים
8. שינויים מיניים בזקנה
9. סיכום אישי
10. רשימת מקורות

מתוך העבודה:
התשוקה להמשיך להתקיים היא אינסטינקט טבעי אצל כל היצורים החיים. בקרב בני אדם, הרצון לחיות, הכולל מרכיב מוטיבציוני, הוא הביטוי הפסיכולוגי של אינסטיקט זה. רצון זה, הוא אחד הנושאים החשובים הנוגעים לכל הדתות ופילוסופים גדולים דנו בו. לעומתם, חוקרים התנהגותיים, לא נתנו לרעיון זה תשומת לב רבה, למרות שדבר זה יכול להוות מדד חשוב לאושר ומנבא של הישרדות בקרב אנשים זקנים (Carmel, 2001).
 
עבודה מס' 65402 SHOPPING CART DISABLED
אנטי אייג'ינג, 2005.
עיכוב תהליך ההזדקנות, שיטות חדשות עקב התפתחות המדע במאה ה-21
9,530 מילים (כ-29.5 עמודים), 19 מקורות, 298.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
זה למעלה מארבעים שנה, בארצות הברית ובמדינות אירופה, מנסים כמה שיותר לענות על שאלות מהסוג הנזכר לעיל ונערכים מחקרים בנושא עיכוב תהליכי ההזדקנות. מכאן יצא ענף רפואי חדש הנקרא: "אנטי-אייג'ינג" (Anti-Aging) - עיכוב תהליכי הזדקנות.
בשנים האחרונות חלה התפתחות אדירה בתחום המחקר של פענוח המנגנון הגנטי של תהליכי ההזדקנות בשל פרוייקט מיפוי הגנום האנושי. המחקר המתקדם תרם להתפתחותו של ענף האנטי-אייג'ינג, אשר חדר גם לישראל.
העבודה תסקור בהרחבה את נושא הזקנה בכללותו ואת השיטות הקיימות כיום, המיועדות למטרות עיכוב תהליך ההזדקנות, הארכת תוחלת החיים ושיפור איכותם.

תוכן עניינים:
1. מבוא
1.1 מהי הזדקנות?
1.2 תיאוריות להסברת ההזדקנות

2. "מדע" האנטי-אייג'ינג

3. סוגי טיפול של אנטי אייג'ינג
3.1 תזונה ותהליך ההזדקנות
3.2 טיפולים הורמונליים
3.3 תאי גזע וטיפול חלופי באמצעות הזרקת תאים
3.4 מניפולציות גנטיות
3.5 פעילות גופנית ואריכות ימים

4. סיכום אישי
5. רשימת מקורות

מתוך העבודה:
התשוקה לנעורים נצחיים עתיקה כמו ההיסטוריה האנושית, אך במציאות, לפחות זו שלנו, כולנו מזדקנים.
הזדקנות היא עניין של הגדרה. ניתן להגדיר זקנה במונחים פיזיולוגיים, חברתיים, תרבותיים, פסיכולוגים וכדומה. כדי לנסות ולהגדיר מושג זה, יש לשאול מתי מתחילה הזקנה, מגוון התשובות מעיד יותר מכל על מורכבות ההגדרה (קרסו, 2001).
 
עבודה מס' 65400 SHOPPING CART DISABLED
השפעת האסוציאטיביות של השגיאה ומשך ההתנסות על מידת דיוק הביצוע , 2004.
משמעות פעולות הכפל והחיבור על ילדים בגילאים מסויימים.
4,331 מילים (כ-13.5 עמודים), 5 מקורות, 249.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
במחקרנו ביצענו ואריאציה שיטתית למחקרם של Zbrodoff and Logan (1986), העוסק באוטונומיות של פעולות אריתמטיות. במחקרנו בדקנו האם פעולת חיבור אוטונומיות יותר מפעולות כפל. שיערנו כי מידת האסוציאטיביות של השגיאה תשפיע על מידת דיוק הביצוע, כך כאשר יוצגו שגיאות אסוציאטיביות, מידת דיוק הביצוע תפחת. לעומת זאת, כאשר יוצגו שגיאות לא אסוציאטיביות, מידת דיוק הביצוע תעלה. בנוסף, משך ההתנסות בפעולה החשבונית תשפיע על מידת דיוק הביצוע, כך שמשך ההתנסות קצר, מידת דיוק הביצוע תפחת, לעומת משך התנסות ארוך, בו מידת דיוק הביצוע תעלה. שיערנו כי קיים אפקט משולב בין מידת האסוציאטיביות של השגיאה ומשך ההתנסות בפעולה חשבונית, כך שמידת דיוק הביצוע בשגיאות אסוציאטיביות לעומת שגיאות שאינן אסוציאטיביות תפחת במשך התנסות קצר, לעומת במשך התנסות ארוך. כלומר, סוג השגיאה השפיע על מספר הטעויות, כך שתוצג משוואה שגויה בה שינוי הסימן מניב תוצאה נכונה, מספר הטעויות יעלה. לעומת זאת, כאשר תוצג משוואה שגויה שבה שינוי הסימן לא מניב, מספר הטעויות יפחת.  בנוסף, סוג המשוואה ישפיע על מספר הטעויות, כך שתוצג משוואת כפל מספר הטעויות יעלה, לעומת משוואת חיבור בה מספר הטעויות יפחת. בנוסף, שיערנו שקיים אפקט משולב בין סוג השגיאה וסוג המשוואה, כך שמספר הטעויות במשוואה שגויה שבה שינוי הסימן מניב תוצאה נכונה, לעומת משוואה שגויה בה שינוי הסימן לא מניב תוצאה נכונה, יעלה במשוואת כפל לעומת משוואת חיבור. במחקר השתתפו  70 ילדים בכיתות ג' וד' ממקומות שונים בארץ. כל ילד עבר אחד מארבעה תנאים; שגיאה אסוציאטיבית בחיבור, שגיאה לא אסוציאטיבית בחיבור, שגיאה אסוציאטיבית בכפל,  או שגיאה לא אסוציאטיבית בכפל, בהתאם לקבוצה אליה השתייך. תגובת הנבדקים נכנסה לאחת משלוש קטגוריות: תשובה נכונה, תשובה שגויה, או אין תשובה. נבדקים שקיבלו שגיאות אסוציאטיביות מסוג כפל, ביצעו יותר טעויות, ומכאן ניתן להסיק שפעולת החיבור אוטונומית יותר מפעולת הכפל.

תוכן עניינים:
מבוא
שיטה
משתתפים
מכשור וגירויים
מערך
הליך
תוצאות
דיון
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
בפעם הראשונה שאנו רוכבים על אופניים, הרכיבה איטית יותר ואנו שמים לב לכל אחת מהפעולות הנדרשות לשם ביצוע הרכיבה. לעומת זאת, כאשר יש לנו ניסיון ברכיבה על אופניים, אנו רוכבים מהר יותר ואיננו חושבים על כל שלב ברכיבה, ואף יכולים לעסוק בפעילויות אחרות. לפי XX זוהי דוגמא לתהליך אוטונומי. תהליך זה מוגדר כפעולה המתחילה ללא כוונה מרגע הצגת הגירוי וממשיכה עד לסיומה בין אם אנו מנסים לעוצרה ובין אם לא, משמע, ללא תלות בכוונת הנבדק.
 
עבודה מס' 65338 SHOPPING CART DISABLED
אוויטה וחואן דומינגו פרון- פופוליזם וכריזמה, 2005.
מה היה תפקידה של אוויטה בסיפור הצלחתו יוצא הדופן של חואן דומינגו פרון להנהיג את העם הארגנטינאי?
14,563 מילים (כ-45 עמודים), 25 מקורות, 499.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
עבודה זו נכתבת שבועות ספורים טרם הבחירות ה - 17 לכנסת ולממשלת ישראל. תקופה חשובה והיסטורית בקיומה של המדינה, בה עומדים למבחן מנהיגותם של מעורבים רבים ברבדים השונים של החברה הישראלית. בהקשר זה, מעניין לבחון פעם נוספת מודלים של מנהיגות, אותם ההיסטוריה מספקת לנו - בעודה מייצרת מנהיגים ללא הרף- ומשאירה אותנו לתהות האם וכיצד הם מתקיימים או לא בחברה שלנו היום.
עבודה זו תעסוק בדמותם של שני מנהיגים חשובים לאין ערוך בהיסטוריה הארגנטינאית, ובמאה העשרים, אשר חיו יחד, הנהיגו בו-זמנית את אותו העם, והיו אהודים ביותר על אותם המגזרים בדיוק. מדובר בבני הזוג, חואן דומינגו פרון ואווה דוארטה פרון. הראשון, גנרל צבאי מהולל, אינטלקטואל, פרופסור ובעל מעמד חברתי; השנייה, נערה-אישה פשוטת-עם, נטולת השכלה ומעמד. המפגש ביניהם הוליד מנהיגות משותפת שהביאה לתופעה הפוליטית המוכרת כתקופת "ארגנטינה הפרוניסטית". האידיאולוגיה הפרוניסטית זכתה לתשומת לב ציבורית רבה בעבר ובהווה, בפנים ומחוץ למדינה. במסגרת עבודה זו, אבחן את דמויותיהם ופועלם הייחודיים של בני הזוג פרון כמנהיגים פוליטיים-חברתיים-כלכליים בתקופה שבין 1946-1952. מפאת קוצר היריעה לא אתן דעתי לכל האלמנטים הכרוכים בחקר המנהיגות. שאלות רבות וחשובות לא יכללו במסגרת עבודה זו, מבחירה מודעת הנובעת מהצורך למקד את העבודה ולהגיע למסקנות לגבי שאלת המחקר הרלבנטית.
שאלת המחקר בה תעסוק העבודה היא- מה היה תפקידה של אוויטה בסיפור הצלחתו יוצא הדופן של חואן דומינגו פרון להנהיג את העם הארגנטינאי? האם פרון היה מנהיג יחיד ואוטונומי, או שמא התקיימה בין בני הזוג מערכת של 'כריזמה דואלית', במסגרת מעין משטר דו-נשיאותי בה תפקדו כשני מוקדי כוח משלימים, אשר אינם מנוגדים זה לזה? הנושא של מנהיגות כריזמאטית בהקשר הפרוניסטי דורש מחקר מעמיק. עבודה זו תנסה לבדוק את היבטי המנהיגות של שני בני הזוג פרון, במהלך תקופתו הראשונה של פרון בשלטון, בין השנים הללו. הפרק הראשון של העבודה יעסוק בהיבט התיאורטי של המנהיגות. בפרק זה, אתייחס לשאלה- מנהיגות מהי? תוך כדי פריסת עיקרי הגישות השונות לחקר התחום. הדגש יושם על סוגיית הכריזמה בניסיון להגדירה, על תפקידו של המנהיג בתקופות משבר ועל יחסי הגומלין בין ההיסטוריה לאדם. הפרק השני של העבודה יהווה את סקירת המעטפת ההיסטורית חברתית-פוליטית-כלכלית של ארגנטינה בתקופה, בדגש על הצרכים והבעיות שהיוו את הרקע לצמיחת הרלבנטיות של פרון והצורך הארגנטינאי במנהיג. אתמקד בצמתי היסטוריה חשובים שעיצבו את דמויותיהם, ואת הקונסטלציה בה שרויה האומה הארגנטינית בתקופה זו. הפרק השלישי יעסוק בשאלה- מי הוא פרון? נכיר את דמותו באופן כרונולוגי דרך ילדותו, בגרותו, פועלו הצבאי, האקדמאי, והציבורי רב השנים ונבחן את האידיאולוגיה והדוקטרינה הפרוניסטית. הפרק הרביעי של העבודה יעסוק בשאלה- מיהי אווה? דמותה תבחן כרונולוגית דרך ילדותה, בגרותה, נשיותה ואורח חייה אשר מתחלק באופן מובהק: טרם פגישתה את פרון; ותקופת מנהיגותה-לאחר שהפכה לבת-זוגתו הרומנטית, כמו גם הפוליטית והמקצועית. הפרק החמישי יבחן את החיבור ההיסטורי בין שתי הדמויות. הדיון יתמקד בתיאור הנהגתם המשותפת, ותבחן השאלה האם מאיחוד זה נולד סוג חדש של מנהיגות אשר יצר 'פרוניזם מחוזק ומשופר'? בהקשר זה, תיבדק ישימותו של רעיון הכריזמה הדואלית במבחן המציאות. בפרק השישי יתקיים דיון ובעקבותיו הסקת מסקנות בנוגע לשאלת המחקר לאור האמור בפרקים הקודמים והפרק השביעי יסכם את העבודה.
יש לציין כי הוויכוח על אופי וסיווג הפרוניזם לא פסק גם בימינו, שנים לאחר סיום שלטון הפרוניזם. תרומה חשובה ביותר להבנת התנועה והמשטר הפרוניסטיים נעוצה במחקר שיטתי של היבטי מדיניות המשטר השונים ושל השפעתם על החיים בארגנטינה בשנות ה-40'-50'.
קשיים מתודולוגיים: המקור העיקרי ששימש לי לניתוח הבסיסי בעבודה זו הינו הביוגרפיות של שני המנהיגים- אוויטה ופרון ועליהם הסתמכתי רבות, תוך הניסיון התמידי להימנע מהבעייתיות הידועה בביוגראפיות בשל הסובייקטיביות בהן נגועות.

תוכן העניינים
מבוא
דפוסי וטיפוסי מנהיגות- רקע תיאורטי
המציאות ההיסטורית
חייו ופועלו של חואן דומינגו פרון
חייה ופועלה של אוויטה
החיבור ההיסטורי - חואן ואוויטה פרון כזוג נשיאותי
דיון ומסקנות
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
יחסים בינלאומיים כדיסציפלינה משתמשת לרוב בשלושה מפלסי ניתוח: האחד, המערכת הבינלאומית, אופייה, ואופן השפעתה על המדינות; השני, הנדבך המדינתי- תפקודה של מדינה ריבונית, כפועל יוצא של האינטרסים העצמיים והמשותפים לה ולמדינות אחרות; והמפלס השלישי, והרלבנטי במיוחד עבורנו, הינו רמת הפרט הבודד והתפקיד שממלא בהתנהלות המדינה, ובהכוונת ויצירת אינטראקציות בינלאומיות.(1) תופעת המנהיגות מתרחשת בעיקרה ברמה של האינדיבידואל והאינטראקציות בהן הוא נתון עם סביבתו.
---------------------------------------------------------------------
1. David Singer, "The Level-of- Analysis Problem in International Relations ", in: Williams et al., Classic Readings of International Relations (Belmont, Calif : Wadsworth Pub. Co), 1994, pp. 105-119.
 
סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/10/2014
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
תת-קטגוריות:
All
אישיות
התפתחותית
חברתית
חינוכית
כללי
פסיכופתולוגיה
קוגנטיבית
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון:
עבודות [676-684] מתוך 921 :: [עמוד 76 מתוך 103]
<< עמוד קודם :: עבור לעמוד: 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 :: עמוד הבא >>