עבודות [1180-1188] מתוך 3451 :: [עמוד 132 מתוך 384]
<< עמוד קודם :: עבור לעמוד: 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 :: עמוד הבא >>

 

עבודה מס' 68786 SHOPPING CART DISABLED
יזמות עסקית , 2010.
פתיחת מעבדת תיקונים בעיירות פיתוח.
4,273 מילים (כ-13 עמודים), 8 מקורות, 349.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
מטרת התוכנית היא להקים רשת מעבדות בפריסה ארצית לתיקון ותחזוקה של מכשירים סלולרים בעיירות פיתוח. בעבודה זו אנו נתייחס לפתיחת מעבדה אחת באופקים.

תמצית תאור העסק
בכוונת היזמים לפתוח רשת מעבדות שכונתיות לתיקון ותחזוקה של מכשירים סלולריים בעיר אופקים. התוכנית להקמת עסק הינה רב שלבית. בשלב הראשון תיפתח מעבדה אחת בשכונה שתיבחר. לאחר פרק זמן ניסיוני של שנתיים שנבחר על מנת לבדוק היענות מצד האוכלוסייה המקומית לקבלת השירות זה, נעשה פריסה הדרגתית של עוד 2 מעבדות מכשירי סלולר בכל עיירות הפיתוח.
מעבדה לתחזוקת מכשירי סלולר תהיה נגישה לתושבי שכונה ואינה מצריכה רכב בכדי לפנות לקבלת שירות. הרעיון הוא לתת שירות אינטימי נגיש ואישי. העסק יציע תחזוקה שוטפת של מכשיר הסלולר כגון: בדיקה, תיקון, התקנת תוכנות ושדרוג תוכנה. קהל היעד של העסק הם אנשים בעלי הכנסה נמוכה עד בינונית, תושבים מקומיים הגרים בקרבת המעבדה.
תפעולו השוטף של העסק ייעשה על ידי מנהל עבודה וטכנאי. היזמים בעלי ניסיון עסקי רב בתחום.

החישובים נעשו בעזרת מצגות וקובצי עזר של מרכז ללימודים אקדמיים.

תוכן עניינים:
תמצית מנהלים
המוצר/השרות
השוק ותוכנית השיווק
הערכות השיווק והמכירה
ביבליוגרפיה
נספחים

מתוך העבודה:
המוצר כמענה לצורך
1. טלפון סלולרי הוא טלפון אלחוטי נייד (למעשה מכשיר רדיו דו כיווני המסוגל לשדר ולקלוט בו-זמנית) שניתן להפעילו באזורים נרחבים בטכנולוגיה של תקשורת סלולרית, הטלפונים הסלולרים הם חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, והשימוש בהם נעשה כמעט בכל תחום ובכל מקצוע‏‏. מרבית הגופים העסקיים כיום מתבססים על המכשיר הסלולרי .,גם עבור האדם הפרטי הפך השימוש במכשיר הסלולרי לחלק בלתי נפרד משגרת החיים.הטלפון הסלולרי מאפשר מעבר לשיחה עצמה,צילום,האזנה למוזיקה,משחקי מחשב למיניהם,ניהול שיחות וידאו,שליחת מסרונים,ניהול תיבת דואר ואף קבלת פגישות עסקיות.(ויקיפדיה)
 
עבודה מס' 68782 SHOPPING CART DISABLED
פערים בן גברים ונשים במדגם בוגרי תואר שני במנע"ס מאוניברסיטת שיקאגו, 2011.
ניתוח מחקרים תוך שימוש במודל ההכנסה והפנאי ובעקומת התמורה.
8,866 מילים (כ-27.5 עמודים), 5 מקורות, 299.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
העבודה מסתמכת על המאמר "Dynamics of the Gender Gap for young Professionals in the Financial and Corporate Sectors" שנכתב ע"י מריניי ברטנד, קלאודיה גולדין ולאורנס כץ, בשנת 2009. המאמר מסתמך על מחקר שנעשה בקבוצת מדגם ספציפית, נשים וגברים בוגרי תואר שני במנע"ס, מאוניברסיטת שיקאגו, מחזורים שסיימו את לימודים בין השנים 1990-2006.
הממצאים שעולים בעבודה זו מעידים מחד על יתרון ניכר לטובת הגברים ברמת ההכנסה והתקדמות הקריירה בחלוף עשר שנים מסיום לימודיהם. ומאידך על כך שנקודות הפתיחה היו זהות אך קיימים מספר משתנים, שיובהרו בעבודה זו, שמשפיעים על יצירת הפער. הדומיננטי בהם הוא ההורות ולידת הילד הראשון, שמשפיע על צמצום העסקתה של האישה ועל הכנסתה העתידית עד לחמש שנים מהלידה, לעומת הגברים שהקריירה שלהם אינה מושפעת מהאבהות.
עלו במאמר זה גם גורמים נוספים לפער ביניהם ההכשרה של נשים במהלך התואר כיוון והן לוקחות פחות קורסים פיננסיים, מיעוט ניסיון לפני התואר השני ופחות שעות עבודה שבועיות מגברים בשל הצורך לאזן בין חיי המשפחה לעבודה.
על מנת להאיר את הנתונים בפרספקטיבה נוספת, ביצעתי הקבלה של הנתונים לאלו שעולים ממחקר שנעשה בכנסת ישראל על נשים בעמדות ניהול בשנת 2005. וכן למחקר ארגון ה-Catalyst , שמחקרי הכנסת מסתמכים עליו, ובקצרה גם למחקר נוסף של קלאודיה גולדין הבוחן אפליה בקבלת נשים לתזמורת הסימפונית.
במאמרים אלו עלו גורמי פער נוספים כמו אפליה מכוונת ובלתי מכוונת, הדרה של נשים מרשתות חברתיות בלתי פורמאליות, שליטה ריכוזית של גברים בענפי הכלכלה והעסקים ותפיסתם כמתאימים לאורח חיים גברי.
במחקרים אלו גם הסיבות לצורך ביותר נשים בעמדות בכירות בענפי העסקים, הכלכלה והתעשייה, רמת ביצועים גבוהה שהן מוכיחות ושנשים שמצליחות לשבור את "תקרת הזכוכית" הן בממוצע מנהלות טובות יותר מעמיתיהן הגברים. נתונים אלו מצדדים בתפיסה כי לחברה שלנו יש עדיין דרך לעשות בכל הנוגע לאיזון הנכון של שני המינים בין חיי המשפחה והקריירה וכי הדינאמיקה בין שני המינים בנושאים אלו עוברת תהליכי שינוי ומודרניזציה הנמצאים רק בתחילתם.
המחקר ששימש לי לנושא העבודה, מתבסס על מודל הרגרסיה לניתוח הממצאים. לשם ניתוח נוסף במושגים כלכליים השתמשתי במודל ההכנסה והפנאי ובעקומת התמורה.
בהיותי אישה בעצמי, התעורר בי עניין רב לאור הממצאים שעלו במחקר והניסיון לבחון את הצדקתם במציאות של ימינו. כמו כן, מעניין היה לראות את ההשפעה של רמות השכר של הבעל על בחירת האיזון בין הבית לקריירה. מעניין אף יותר היה לגלות כי דווקא נשים בוגרות תואר שני במנע"ס, בהשוואה למקצועות אחרים כמו ד"ר באקדמיה או עו"ד, הן שיותר נוטות לצאת ממעגל התעסוקה עם הפיכתן לאמהות.  

תוכן עניינים:
הקדמה
תמצית המאמר מאנגלית
הרחבה- בחינת הנתונים במושגים כלכליים
הרחבה- הקבלה למחקר בכנסת ישראל
אפליה
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
המחקר אומד את היחס והחשיבות של הסברים שונים לפער בין המינים מתוך תוצאות הקריירה של שכירים בעלי השכלה גבוהה בתאגידי ארה"ב ובענף הכלכלי. הקריירות של בעלי תואר שני במנע"ס, שסיימו את לימודיהם בין 1990-2006 בבית הספר המוביל ביותר למנע"ס בארה"ב, נחקרו על מנת להבין איך דינאמיקת הקריירה נבדלת בין המינים.
למרות שגברים ונשים בוגרי תואר MBA בעלי הכנסה קרובה זה לזה בפתיחת הקריירה, מהר מאוד רווחיהם מתפצלים, כאשר אצל הגברים ברמה שנתית נותר יתרון שמגיע כמעט ל-60 לוג נקודות (החישובים המספריים במחקר מובאים באמצעות חישובי רגסיה) תוך 10-16 שנים לאחר סיום ה-MBA. החוקרים זיהו 3 סיבות מהותיות ביותר לפער הגדול והגדל בין המינים: הבדלים בהכשרה לפני סיום ה-MBA, הבדלים בהפרעות לקריירה והבדלים בשעות השבועיות. שלושת הגורמים הללו יכולים להסביר את החלק הארי בפערים בין המינים במהלך השנים לאחר סיום התואר ה-2. קיום הילדים הוא הגורם העיקרי למיעוט בניסיון תעסוקתית, יותר הפרעות ברציפות בקריירה ופחות שעות עבודה של נשים בעלות MBA. חלק מהאמהות בעלות התואר השני, במיוחד אלו שבעלות בן זוג ברמת הכנסה והשכלה מסוימת מאטות את קצבן בשוק התעסוקה תוך כמה שנים מלידתן הראשונה. השונות בפרודוקטיביות האופיינית לגברים ונשים בעלי תואר שני עפ"י המחקר, היא קטנה יחסית אבל הקנס על שעות קצרות יותר בכל עבודה וחוסר המשכיות רציפה בתפקיד הם כבירים לבוגרות ה-MBA.
 
עבודה מס' 68766 SHOPPING CART DISABLED
ניתוח דוח כספי של חברת נטוויז'ן לשנת 2009, 2011.
ניתוח המשק הישראלי, תחום התקשורת ותחומי הפעילות של חברת נטוויז'ן, השוואה לחברת 012 סמייל, והערכת שווי שבוצע לחברה בשיטת היוון תזרים מזומנים.
9,172 מילים (כ-28 עמודים), 8 מקורות, 249.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בעבודה זו אנתח את הדוח הכספי של חברת נטוויז'ן לשנת 2009 ואבצע הערכת שווי לחברה לתאריך 31/12/2009, חברת נטוויז'ן נותנת שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות, כמו כן היא בעלת רישיון נס"ר ומכוחו ומכוח רישיון מפ"א ייחודי היא מספקת שירותי מפ"א ומרכזיות ללקוחות עסקיים, החל משלהי שנת 2008 החלה החברה לספק גם שירותי מפ"א ללקוחות הפרטיים.
בעבודה הצגתי את המשק הישראלי ואת שוק התקשורת הישראלי, כמו כן הצגתי מגזרי הפעילות של החברה, תוך התייחסות למיזוג שבוצע ב- 2007 שבמסגרתו רכשה החברה את חברות 013 ברק וגלובקול תקשורת.
החברה הגישה תצהיר של בדיקה ראשונית לגבי מיזוג עם סלקום, אך הדבר תלוי באישור משרד התקשורת.
במשק הישראלי לא קיימת חברה נוספת שתואמת לגמרי את פעילותה של נטוויז'ן (בזק בינלאומי שמספקת את אותם השירותים היא חברה פרטית ולכן לא ניתן להשוות את דוחותיה לדוחות נטוויז'ן), בעבודה אשווה את נתוני החברה לחברת 012 סמייל שנסחרת בניו יורק בנסד"ק, כאמור מדובר בחברה שמדווחת לפי כללי חשבונאות אמריקאים ולא בכל הנתונים ניתן להשוות בין שתי החברות, בצעתי התאמות הכרחיות במקומות שהצריכו זאת על מנת לבצע השוואה מרבית בין שתי החברות.
מניתוח דוחותיה הכספיים של החברה ניתן לומר שמדובר בחברה חזקה, בעלת מוניטין רב, חברה צומחת, שמנסה כל הזמן להיכנס לתחומים נוספים.
מניתוח תזרים המזומנים של החברה רואים שמדובר ביצרנית מזומנים, ולפי ניתוח אסטרטגי שבצעתי לחברה, מדובר בחברה שנמצאת בסוף צמיחה לקראת כניסה לבשלות, יחד עם זאת מדובר בחברה דינמית מאד שיתכן ותכנס לתחומים נוספים, דבר שישפיע על הניתוח האסטרטגי שלה.
לבסוף בצעתי לחברה הערכת שווי לפי היוון של תזרים מזומנים DCF הגעתי לשווי שנע בין  991,261 א' ש"ח ל-1,505,493 א' ש"ח, במסגרת הערכת השווי הנחתי הנחות מסוימות כפי שמפורטות בעבודה.
בחלק מעבודה הנחתי הנחות שהן בגדר מבט צופה פני עתיד, כלומר אין כל וודאות שהם יקרו, אך לצורך עבודה הם היו הכרחיות.

תוכן העניינים:
1. מבוא
2. המשק הישראלי
3. סקירת ענף התקשורת
ענף האינטרנט
ענף שיחות בינלאומיות
ענף השירותים המנוהלים
4. סקירת החברה
תחומי הפעילות של החברה
ניתוח SWOT
5. ניתוח מגמות של הדוחות הכספיים (מאזן ודוח רווח והפסד)
ניתוח מאזנים- ניתוח אנכי-חברת נטוויז'ן.
ניתוח מאזנים- ניתוח אופקי-חברת נטוויז'ן.
סך הנכסים:
רכוש שוטף מול התחייבויות שוטפות:
נכסים לא שוטפים מול התחייבויות לא שוטפות:
הון עצמי:
ניתוח יחסי נזילות:
ניתוח איתנות פיננסית:
6. רווח והפסד סיכום תוצאות.
ניתוח אופקי:
מכירות:
הוצאות:
רווח תפעולי:
הכנסות והוצאות מימון:
רווח נקי:
אחוז תשואה להון עצמי:
אחוז תשואה לנכסים:
7. ניתוח תזרים מזומנים.
תזרים מזומנים מפעילות שוטפת CFO:
תזרים מזומנים מפעילות השקעה CFI:
תזרים מזומנים מפעילות מימון CFI:
ניתוח אסטרטגי של הדוח על תזרימי מזומנים (מאמר אליצור)
תזרים פרמננטי.
יחס תשואה במזומן על ההון העצמי.
יחסי פעילות:
מחזור מסחרי:
מחזור ספקים+ימי ספקים:
מחזור נכסים:
3 רבעונים של 2010.
8. סיכום ניתוח החברה.
9. הערכת שווי החברה.
10. סיכום ומסקנות של הערכת שווי של חברת נטוויז'ן.
11. תחזית תזרים מזומנים ל-5 שנים
12. סיכום ומסקנות.
ביבליוגרפיה

הערת מערכת: בעבודה זו לא צוינו מראי מקום. מקורות העבודה הם אתרי חדשות ודוחות כספיים.

מתוך העבודה:
בשלהי 2008 פקד את המשק הישראלי משבר כלכלי שנבע ממשבר הסאב פריים בארה"ב, גל פיטורים שהחל באותה תקופה נמשך גם בתחילת 2009 והיה חשש רציני שהמשבר של תחילת שנות 2000 שוב חוזר.
בארה"ב ממשל בוש ולאחריו ממשל אובמה הזרימו כספים רבים על מנת לעזור למשק לצאת מהמשבר, דבר שלא צלח כל כך, גם ברוב מדינות העולם המערבי האמינו שהדרך לצאת מהמשבר היא על ידי הזרמת כספים, אך לא כך היה בישראל, שר האוצר דאז רוני בר און ניהל מדיניות ללא הזרמת כספים, כאשר הוצעו פתרונות שונים של הגדלת האשראי העסקי.
 
עבודה מס' 68761 SHOPPING CART DISABLED
מתודולוגיית COBIT, 2010.
סקירת מתודולוגיית COBIT - מתודולוגיה לביקורת, בקרה ושליטה בתחום מערכות המידע.
4,450 מילים (כ-13.5 עמודים), 8 מקורות, 449.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בכדי להגדיר מסגרת בקרה לניהול טכנולוגיות מידע, אשר יסייע להגשים את מטרות ממשל ה- IT, בשנת 1996 פותח מודל COBIT (Control Objectives for Information and related Technologies), (ITGI, 2007). המודל פותח ע"י ISACA, עבר מאז כמה גירסאות, כשהאחרונה משנת 2000 (COBIT 4.1), והפך במהרה לתקן בינלאומי, אשר אומץ ע"י הממסד, ונתפס כתקן רישמי שארגונים רוצים ולעיתים אף נדרשים לעמוד בו (Lankhorst, 2005).

במסגרת עבודה זו, אנו נציג את מתודולוגיית COBIT על מרכיביה השונים, נבחן כיצד היא מיושמת בעולם העסקי, מה התועלות שארגונים מפיקים ממנה, נציג תפיסות שונות למתודולוגיה הזו באקדמיה, נדון בתפקידה ככלי יקורת ובקרה ואף נעלה את הביקורת על השיטה, ונבדוק מה היא אינה כוללת.

תוכן עניינים:
הקדמה
ממשל טכנולוגיות מידע
מתודולוגית COBIT
מודל COBIT ככלי ביקורת ובקרה
תועלות ויתרונות העולות מהשימוש ב- COBIT
הביקורת על מודל COBIT
מודל ה"בגרות" של ממשל טכנולוגיות מידע
יישום המתודולוגיה בארגונים
סיכום, מסקנות והצעות להמשך מחקר
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
הפיחות ההולך וגובר במקומו של תחום טכנולוגיות המידע בארגון, כפי שהוסבר בהקדמה, ביחד עם הגידול המשמעותי בהוצאות על טכנולוגיות מידע והתלות ב- IT לקבלת החלטות עסקיות נבונות, מביאות למסקנה חד משמעית- הגיע זמנו של ה- IT Governance, שעל פי ההגדרה הפורמאלית של ה- IT Governance Institute, מבטא את האחריות של ההנהלה הבכירה והדירקטוריון בנושאים הנוגעים לטכנולוגיות מידע, מוודא שתחום זה יהיה עקבי למבנה הארגוני ולמבנה התהליכים, ושיתמוך וירחיב את האסטרטגיות העסקיות של הארגון.
 
עבודה מס' 68760 SHOPPING CART DISABLED
שחיקה של אנשי צוות רפואי/סוציאלי במגזר הציבורי - הצעת מחקר, 2011.
סקירת ספרות והצעה למחקר שייערך באמצעות תצפיות וראיונות.
7,521 מילים (כ-23 עמודים), 23 מקורות, 349.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
תפקידם של נותני שרות במגזר הרפואי מהווה חלק קריטי במדיניות הרפואה בעולם ומרכיב קריטי ברפואה ובכלכלת השירות שהולך וגדל באופן עקבי.
הצעת המחקר מציעה מסגרת תיאורטית למגזר הציבורי המספק שירותי בריאות לאזרחים, לאתר ולזהות גורמי שחיקה בקרב נותני השירות. התשתית של ההצעה מסתמכת על סקירת ספרות שבחנה את הסיבות והגורמים שמובילים ללחץ, לשחיקה לחוסר שביעות רצון וירידה בביצועים בקרב עובדים במנהל הציבורי.
מטרת המחקר לזהות ולאתר גורמים המהווים סיכון נפשי, חברתי והתנהגותי לאנשי צוות רפואי/ סוציאלי במגזר הציבורי. המחקר יתמקד בזיהוי גורמים בסביבת העבודה המאפיינים עבודות הקשורות במפגש ואינטראקציה עם חולים ובקבוצת אחיות/ עובדות סוציאליות אשר עבודתן דורשת אינטראקציה שוטפת עם מטופלים.
המיקוד יהיה באינטראקציה פנים אל פנים עם החולים. המפגשים בין נותני השירות לבין לקוחותיהם יכולים להיות מפגשים טעונים רגשית ולהטיל מטען כבד של עומס חברתי, רגשי והתנהגותי על העובדים. (Bateson,1985;Gutek,1995,1997;Rafaeli 1989,1990)

המחקר יתמקד בשתי מטרות: 1. לזהות את הגורמים בסביבת העבודה אשר מגבירים או ממתנים את העומס השחיקה, וירידה בביצועים של העובדים. 2. לזהות חוסר במשאבים, וחוסר בהערכת ביצועים אשר יכולים למנוע או להפחית עומס ושחיקה של עובדים.
המחקר יתבסס על 3 שיטות: 1. ניתוח סביבת עבודה של הצוות הרפואי, בכדי לבדוק משאבים שקיימים בארגון.
2. ראיון שכלל סדרת תצפיות הכוללות גורמים הקשורים בעומס ובביצוע של אחיות / עובדות סוציאליות במגזר הרפואי לזיהוי גורמי עומס ולחץ בסביבת העבודה ובמפגש עם מטופלים  3. חלוקת שאלונים המורכבים מפריטים של  רמות שחיקה,לחץ,שביעות רצון ורמת ביצועים  אשר בחן את מידת השחיקה והלחץ ממקום העבודה לאור ממדים סובייקטיביים - תפיסתיים.
המחקר מביא שני רבדים: מבוא תיאורטי בנושא "היבטים רגשיים ונפשיים של עובדים במגזר הרפואי" ובנושא "סביבת העבודה, משאבים והשפעותיהם על העובד".
פעילות מחקרית אשר בוצעה בשני תפקידים של נותני שרות רפואי : א. אחיות בבתי חולים ציבוריים. ב. עובדות סוציאליות בבתי חולים ציבוריים.

תוכן עניינים:
נושא המחקר
תקציר
מבוא
שאלת מחקר
סקירת ספרות
השערות מחקר
מודלים
מערך ומגבלות המחקר
סיכום ומסקנות
דעה אישית
ביבליוגרפיה
נספחים - שאלון

מתוך העבודה:
מחקרים בתחום השחיקה (Shirom,2003, Hobfoll&Shirom ,2000) מראים כי רוב החוקרים רואים את השחיקה כתוצאה של חשיפה ללחץ כרוני בעבודה, אשר מובילים לשחיקה, עומס יתר, חוסר שיתוף פעולה והעדר תמיכה חברתית. מחקר של (Singh, 2000) בחן את התפיסה של עומס בעבודה הבאה לידי ביטוי בקונפליקט בין דרישות למשאבים,החוקר הראה כי עומס הנתפס על ידי העובד השפיע על השחיקה והביצוע של העובד.
עבודות רבות שבוצעו בתחום זה תיעדו את הפגיעה באיכות העבודה והנזק לארגון כתוצאה מתופעות המתלוות לשחיקה: אובדן עניין בעבודה,זלזול, התפתחות גישה צינית כלפי העבודה והלקוחות / מטופלים, ירידה באיכות הביצוע,היעדרויות מהעבודה ופרישה מוקדמת. כמו כן לשחיקה יש גם השלכות אישיות,כגון פגיעה בהרגשת הרווחה הנפשית,בדימוי העצמי,בהערכה העצמית ובאיכות החיים של הפרט. החלו להופיע עדויות המראות כי שחיקה נפשית מתמשכת עלולה לפגוע בבריאות העובדים (2001, Maslach).
 
עבודה מס' 68754 SHOPPING CART DISABLED
מערכת מומחה בתחום ניהול השכרת/מכירת רכב, 2011.
פרויקט על בסיס שפת פרולוג.
1,092 מילים (כ-3.5 עמודים), 0 מקורות, 149.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
החברה שבחרנו לבנות עבורה מערכת מומחה עוסקת במתן שירותי השכרה ומכירה של כלי רכב ללקוחות פרטיים.
בחברה יש שתי מחלקות: "מחלקת מכירת כלי רכב" ו-"מחלקת השכרת כלי רכב".
המערכת אמורה לקצר ולייעל את הטיפול בלקוח, להוסיף יכולות של שליטה טובה יותר בצי כלי הרכב של החברה (רכבים שצריכים טיפול,מצב הרכב וכו') וכן להוסיף יכולות נוספות שיתנו יתרון תחרותי על פני חברות מתחרות בתחום.
המערכת מאפשרת ללקוח המעוניין לבצע עסקה מסוימת (השכרה/קנייה) מוצמד עובד השייך למחלקה מתאימה.
כל עובד שייך למחלקה אחת בלבד.
מכונית צריכה לקבל טיפולים במוסך.
כל מוסך מוסמך לטפל ברכבים מסוימים (לפי שם יצרן).

פרויקט זה בחרנו לפתח על בסיס שפת פרולוג (PROLOG) על רקע ניסיון נוסף שרכשנו בפרויקט הגמר שביצענו עם שפה זו.
מערכות מומחה משמשות בכל העולם למגוון רחב של מטרות, הן בתחום ניהול הידע ושימורו והן במערכת מומחה תומכות החלטה.
שפה זו הינה כמעט אינטואיטיבית ומאפשר לייצג את המידע בצורה כמעט זהה למצב שהוא קיים במציאות. שפת הכתיבה הינה יחסית קלה ומהירה ללמידה וקיים חומר רב בנושא אשר נעזרנו בו ע"מ לפתח מערכת זו.

מטרות כלליות:
* בחרנו לייצג 4 סוגי טיפוסים: מכונית, לקוח, עובד ועסקה - ואת הקשרים בניהם.
* את ארבעת הטיפוסים הצגנו ע"י עובדות ואת הקשרים בניהם ע"י חוקים שבניתי (חלקם חוקים בסיסיים וחלקם יותר מורכבים).
* חוקים אלו מספקים מידע רב: החל מנתונים יבשים, כגון שמות המכוניות הקיימות בחברה, שמות הלקוחות, וגם נתונים סטטיסטיים כגון לקוח קבוע, מרחק שמכונית עברה וכו'.

הערת מערכת: העבודה היא בקובץ וורד בלבד.
 
עבודה מס' 68753 SHOPPING CART DISABLED
חברת טבע תעשיות פרמהצבטיות- תוכנית אסטרטגית ושיווקית, 2011.
ניתוח עסקי של החברה הכולל את כל המודלים והתאוריות המקובלות בתחום השיווקי -אסטרטגי.
9,692 מילים (כ-30 עמודים), 18 מקורות, 299.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
חברת טבע תעשיות פרמצבטיות (Teva Pharmaceutical Industris) הינה חברה גלובלית המתמחה בעיקר בייצור תרופות ומוצרים רפואיים.  
טבע  מובילה את תחום הגנריקה בישראל  ומדורגת בין 20 החברות הפרמצבטיות המובילות בעולם.

פילוסופיה ניהולית - טבע בנויה מחטיבות שונות (כימית, פרמאצבטית, וכו') אשר כל אחת מהווה מרכז רווח עצמאי. החטיבות העסקיות אחראיות למכירה ולשיווק המוצרים בארצותיהם, בכפוף לאסטרטגיה וליעדים של תכנית העבודה.

תרופות גנריות הינן תרופות שמיוצרות לאחר תקופת הגנת הפטנט של תרופות אינובטיביות (מקוריות).
על פי קוטלר (2000 עמ' 648) ניתן לסווג את תחום השיווק בחברת טבע כסיטונאי שירות מלא. טבע מוכרת לקמעונאים ומספקת קשת שירותים מלא (אחזקת מלאי, העסקת סגל מכירות, מתן אשראי וביצוע משלוחים).

תוכן עניינים:
רקע - טבע
חזון, ייעוד ומטרות טבע
מטרות העל
ניתוח של בעלי העניין - Stakeholders
הארגון ובעלי העניין
ניתוח סביבת המאקרו - ניתוח PEST
מודל 5 הכוחות של פורטר
מודל מחזור חיי הענף
ניתוח SWOT
ניתוח סביבה פנימית - פרופיל עסקי של החברה
מבנה ארגוני
ניתוח תרבות ארגונית קיימת עפ"י מודל 7 המימדים
מודל שרשרת הערך
ניתוח משאבים מוחשיים ולא מוחשיים
דיון חלופות אסטרטגיות
אסטרטגיות תחרותיות
בידול
סל מוצרים רחב
רמת שירות
טבלאות פישביין לאסטרטגיות תחרותיות
אסטרטגיות צמיחה עפ"י מודל אנסוף
העמקת שוק
פיתוח מוצרים
פיתוח שווקים
הגוונה
טבלאות פישביין לאסטרטגיות צמיחה
אסטרטגיית על
יעדים לטווח  קצר וארוך
מיסוד האסטרטגיה
שינויים מוצעים במבנה הארגוני
שינויים מוצעים בתרבות הארגונית
בקרה והערכה
ביבליוגרפיה (3 ספרים ו-15 מקורות אינטרנט)

מתוך העבודה:
סביבה פוליטית משפטית
להתפתחויות בסביבה הפוליטית ישנן השפעות רבות על החלטות שיווקיות. סביבה זו מורכבת מחוקים, גופים ממשלתיים וקבוצות לחץ המשפיעים על ארגונים ועל פרטים ומגבילים את פעילותם. על החברות לעקוב אחרי התפתחויות בפוליטיקה בחקיקה ובתקנות שונות העשויות לסייע לעסקיהן או לפגוע בהם.
"יצרנית תרופות עלולה להיפגע על ידי סנטור רב כוח המציע חוק חדש להסדרת הפעילות בתחום מסוים, או על ידי מנהל חדש במנהל המזון והתרופות הדוגל במדיניות אכיפה תקיפה יותר מקודמיו. התפתחויות שונות בזירה הפוליטית עלולות או עשויות לשנות את מזלה של חברה בין לילה. רוב החברות עוקבות מקרוב אחר ההתפתחויות בתחום הפוליטיקה, החקיקה והאכיפה. רבות מנסות להשיג השפעה בתהליך הפוליטי הן תורמות למפלגות פוליטיות ולמחוקקים" (קוטלר, פ. 2000).
 
עבודה מס' 68751 SHOPPING CART DISABLED
תכנון סקר על הרגלי קריאה של ילדים, 2002.
תכנון סקר בנושא הרגלי קריאה להנאה בקרב אוכלוסית ילדים בב"ס יסודי
3,998 מילים (כ-12.5 עמודים), 21 מקורות, 199.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
סקר זה בודק את כמות הקריאה להנאה בקרב ילדי בית הספר היסודי כיום, את העדפות הקריאה שלהם ואת המקורות העומדים לרשותם להשגת ספרים לקריאה בגילים שונים, בהבדלי מין ובבתי ספר בעלי מעמד סוציו-אקונומי שונה.

העבודה כוללת: ניסוח שאלות מחקר והשערות מחקר, הגדרת המשתנים ושיקולים מנחים בבניית השאלון, שיטה לביצוע סקר מקדים, שיטת הדגימה, שיטת איסוף הנתונים,מאפיינים בשאלון שעלולים לגרום לטעויות תשובה ולטעויות אי תשובה, מדדי סטטיסטיקה ובדיקת השערות מוצעים לעיבוד הנתונים, פתרון לבעיות שהועלו בניסוח השאלון.

הערת מערכת: לחלק מן המקורות אין פירוט ביבליוגרפי. כל המאמרים הם מתוך מקראה של הקורס "עיונים בסקרים ובמשאלי דעת קהל" לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה.

מתוך העבודה:
שיטת הדגימה אשר בה כדאי להשתמש בסקר זה היא דגימה הסתברותית.
השיקולים המנחים אותי הם:
אוכלוסיית המחקר: תלמידים בבתי הספר היסודיים בכתות ג' ו-ו' בעיר חיפה.
מאפייני האוכלוסייה: גילם הצעיר של הנבדקים, חוסר היכרותם המוחלט עם סקרים ושאלונים (סטרוב, "בעיית הסירוב בראיונות טלפוניים") מצריך מתן הדרכה וסיוע בעת מילוי השאלון (פ.א.פ). מאפיין נוסף הוא פיזורם הגיאוגרפי בעיר חיפה.
בהנחה שמספר התלמידים הוא גדול ובשל עלויות גבוהות של מפקד, עדיף לבצע דגימה.
 
עבודה מס' 68748 SHOPPING CART DISABLED
עיצוב בר קיימא, 2011.
עיצוב לקיימות - עקרונות ויחסי הגומלין בין החברה למעצבים
2,958 מילים (כ-9 עמודים), 10 מקורות, 179.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
הבעיה של קיימות ויחסי גומלין בין חברה צרכנית ומעצבים יוצרים מהווים אחד הנושאים החשובים והחמים בעולם העיצוב המודרני.
קיום השפעה הדדית בין שני תחומי הפעילות של מדינה וחברה כגון כלכלה ופוליטיקה ותחום העיצוב היא הנחת העבודה זאת. כנקודת המוצא ניקח את המשפט של מקדונאו, אדריכל ומעצב אשר עומד במקורות הפיתוח תפיסת עיצוב לקיימות - עיצוב אקו-אפקטיבי: "בסופו של דבר, אפילו העיצובים האקולוגיים ביותר צריכים להיות כדאיים מבחינה עסקית. לא ניתן ליצור אסטרטגיה מקיימת לאורך זמן אם היא אינה עונה על התנאים הבסיסיים..." על בסיס ניתוח של שוק הצריכה הישראלי אנו נבדוק האם אסטרטגיה זאת באה לידי ביטוי בשטח.
היום המודעות לבעיית הקיימות הולכת וגוברת. הדבר משתקף בתחומי העיסוק החברתיים כמו בחינוך, תקשורת, פוליטיקה מדינית וכלכלה. ברצוננו לבדוק איך שני תחומי הפעילות העיקריים של כל חברה משפיעים על תחום העיצוב בישראל. אנו נבדוק האם שני תחומים אלו (פוליטיקה וכלכלה) מאפשרים למעצב שפועל על פי עקרונות עיצוב לקיימות, לקדם את האידיאולוגיה לקהל הרחב.

נושא העבודה: יחסי גומלין בין חברה צרכנית לבין מעצבים הפועלים על פי עקרונות העיצוב לקיימות בישראל.

תוכן העניינים:
1. מבוא
2. מהו עיצוב לקיימות
2.1 רקע כללי
2.1.1 רקע היסטורי
2.1.2 מושגי יסוד
2.2 מהם עקרונות העיצוב לקיימות
2.2.1 עקרונות העיצוב לקיימות על פי מקדונאו
2.2.2 עקרונות העיצוב לקיימות והשפעתם על תחום העיצוב

3. השפעה הדדית בין התחומי הפעילות החברתיים לבין תחום העיצוב
3.1 חינוך, כלכלה, פוליטיקה ומעצב יוצר
3.1.1 מודעות כללית בחברה ישראלית
3.1.2 חינוך של 'הדור הבא'
3.1.3 חינוך של חברה צרכנית
3.1.4 פוליטיקה וכלכלה ומעצב יוצר
3.2 שוק הצריכה הישראלי: דוגמאות והוכחות
3.2.1 מעצבים ישראלים הפועלים בתחום
3.2.2 תמחור מוצרי עיצוב לקיימות
3.2.3 השוואה למוצרים רגילים פופולאריים
3.3 השוואה מול מה שקורה מחוץ לגבולות מדינת ישראל בתחום העיצוב מול עבודה של מעצבים ישראלים

4. מסקנות
5. ביבליוגרפיה

הערת מערכת: מקורות העבודה הם מקורות אינטרנט, ובעיקר:
http://www.amalnet.k12.il/Sustainability/

מתוך העבודה:
תפיסת "העיצוב המקיים" נוסחה במאמרם של מקדונאו ובראונגארט - אדריכל וכימאי השותפים בחברת עיצוב - "המהפכה התעשייתית הבאה". משמעותו של המושג היא בגדר מהפכה בשדה העיצוב. על פי תפיסת העיצוב המקיים, בתהליך העיצוב ובשיקוליהם המעצבים חייבים להביא בחשבון את העקרונות הבאים: שוויון (במובן של צדק חברתי), כלכלה ואקולוגיה. כשמדובר בשוויון המבחן הוא: האם העיצוב מעשיר אנשים וקהילות או מרושש אותם? בכלכלה הכוונה לכך שהמוצרים צריכים להימכר במחיר שווה לכל נפש, אבל גם ברווחיות לחברה ולפועלים המייצרים אותם. וב"אקולוגיה" הכוונה לאימוץ התבונה הסביבתית, מתוך חיקוי של העקרונות העיצובים של הטבע, שבו אין חומרים שאינם מתכלים, והפסולת לעולם הופכת בשרשרת אינסופית למזון ליצור חי או צומח.
 
סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
תת-קטגוריות:
All
אסטרטגיה עסקית
כללי
לימודי עבודה
מוסר בעסקים
מימון
מערכות מידע
משאבי אנוש
ניהול
עיונים וסקרים
פרסום
שיווק
שיטות מחקר
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון:
עבודות [1180-1188] מתוך 3451 :: [עמוד 132 מתוך 384]
<< עמוד קודם :: עבור לעמוד: 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 :: עמוד הבא >>